Same premiery: nowa powieść Magdy Knedler, poemat Bogusława Kierca i Fantazy Arnolda Cytrowskiego (Radio Wrocław Kultura)

Jacek Antczak | Utworzono: 2019-05-16 15:52 | Zmodyfikowano: 2019-05-16 16:52
A|A|A

DAB+Książki

„W świecie, gdzie śmierć wydaje się nadzieją, ocalić może tylko przyjaźń. W otoczonym drutem kolczastym obozie zagłady zawiązuje się kobieca więź. Trwalsza od obozowych murów. Silniejsza od brutalnych uderzeń. Maria, Sabina, Bente i Helga – każda z nich trafiła do KL Ravensbrϋck z innego powodu". Po godzinie 16 porozmawiamy z Magdaleną Knedler, o jej najnowszej powieści „Moje przyjaciółki z Ravensbrück" inspirowanej prawdziwymi świadectwami byłych więźniarek. Wrocławska autorka, debiutowała cztery lata temu powieścią „Pan Darcy nie żyje", za którą została nominowana już w pierwszej edycji nagrody Radio Wrocław Kultura „Emocje" Od tego czasu wydała dziesięć książek, sprawnie balansując pomiędzy estetyką kryminału (cykl o komisarz Annie Lindholm), a powieści obyczajowej (m.in. „Klamki i dzwonki" oraz „Dziewczyna z daleka"). W 2017 roku otrzymała Nagrodę „Emocji" w kategorii Literatura, za powieści, które „dowodzą, że gatunkowa wszechstronność i pisarska pracowitość idą w parze z wysoką jakością literacką".

Trwa Międzynarodowy Festiwal Poezji „Silesius". Z tej okazji, w piątek 17 maja, zaplanowano spotkanie premierowe nowej książki poetyckiej Bogusława Kierca, wrocławskiego aktora, poety, krytyka literackiego, reżysera i dramaturga a także m.in. autora biografii „Rafał Wojaczek. Prawdziwe życie bohatera". Tym razem do czytelników trafi poemat „Rytmy albo wiersze stałe" (Wydawnictwo Warstwy).

Spotykamy się z fantastycznym debiutantem, niespełna 27 letnim Arnoldem Cytrowskim. Opublikowana przez także młode i ambitne wrocławskie wydawnictwo Kłobook powieść dla młodzieży „Przez czas i przestrzeń" to opowieść o chłopcu i jego przyjaciołach, gromadzie nad wyraz rozmownych czworonogów, którzy we współpracy z nie mniej rozmownym fotelem – ruszają na pomoc swojemu zagubionemu Twórcy, by wspólnie z nim stawić czoła galopującej dorosłości, przekraczając granice tytułowych: czasu i przestrzeni.

Na program zapraszają: Jacek Antczak i Magda Piekarska. Do posłuchania (i oglądania) m.in. na www.radiowroclawkultura.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama