Puchar Polski dla szczypiornistek Zagłębia Lubin!

WK, PAP | Utworzono: 2019-05-18 16:59

Do wygranej Zagłębie poprowadziła Kinga Grzyb, która już w pierwszych 30 minutach miała na koncie siedem goli. Była reprezentantka Polski nie myliła się z rzutów karnych, w kontrataku, także gdy trzeba było rzucić z własnej połowy do pustej bramki. Po dość nerwowym i nieskutecznym początku z obu stron, to właśnie Grzyb pobudziła swoje koleżanki do bardziej zdecydowanej gry. Po jej czterech bramkach lubinianki wygrywały 4:1.

Piłkarki Pogoni miały spore kłopoty ze sforsowaniem twardej defensywy rywalek. A gdy już dochodziły do sytuacji rzutowych, na drodze stawała świetnie dysponowana Monika Maliczkiewicz. Przewaga podopiecznych Bożeny Karkut rosła w szybkim tempie, w 19. minucie po kolejnej bramce Grzyb prowadziły już 9:3.

Szkoleniowiec szczecinianek Goran Trajkovski wycofywał bramkarkę, gdy jego podopieczne grały w osłabieniu, ale przynosiło to opłakane skutki, bowiem rywalki często przechwytywały piłkę i z daleka trafiały do pustej siatki.

Po zmianie stron piłkarki Zagłębia trochę odpuściły w obronie i przeciwniczki mogły podreperować skromny dorobek bramkowy. Długo jednak nie mogły choćby zmniejszyć dystansu. Dopiero na 12 minut przed końcem przewaga Zagłębia zmalała do siedmiu bramek i Karkut poprosiła o czas.

Tymczasem piłkarki ze Szczecina chwyciły wiatr w żagle, Karkut znów musiała poprosić swoje zawodniczki na krótką rozmowę, a w 54. minucie przewaga lubinianek zmalała do czterech goli (22:18). Finisz okazał się jednak spóźniony, dwa trafienia Pauliny Piechnik zgasiły nadzieje Pogoni.

Najlepszymi zawodniczkami spotkania wybrano Grzyb (Zagłębie) oraz Valentinę Blazevic (Pogoń).

Metraco Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 25:19 (15:6)

Metraco Zagłębie Lubin: Monika Maliczkiewicz, Monika Wąż – Kinga Grzyb 11, Adrianna Górna 2, Paulina Piechnik 3, Patricia Machado Matieli 2, Klaudia Pielesz 1, Jovana Milojevic 2, Malwina Hartman 1, Małgorzata Trawczyńska, Małgorzata Buklarewicz 1, Zuzanna Ważna, Viktoria Belmas 2.

Pogoń Szczecin: Monika Pruenster, Marta Wawrzynowska – Oktawia Płomińska 1, Ivana Bozovic 3, Agata Cebula, Marlena Urbańska 1, Joanna Wołoszyk 3, Daria Szynkaruk 1, Ivana Dezic 1, Karolina Kochaniak 1, Natalia Janas 1, Daria Zawistowska, Jelena Agbaba 1, Valentina Blazevic 6.