Wrocław ze złotem MP w szpadzie i we florecie

| Utworzono: 2019-05-26 20:30 | Zmodyfikowano: 2019-05-26 20:30

Finał turnieju szpady miał dramatyczny przebieg. Przed ostatnią rundą wrocławianie prowadzili 40:36. Wówczas przeciwko sobie stanęli Maciej Bielec, który w sobotę wywalczył indywidualny tytuł mistrza Polski i Karol Kostka. Ten drugi zdobył cztery kolejne punkty i doprowadził do remisu 40:40. Ponieważ minął już czas, walczono do pierwszego trafienia. Zadał je Bielec i to wrocławska ekipa mogła cieszyć się ze złotego medalu.

- Wiedzieliśmy, że tak będzie, bo spotkały się dwie mocne drużyny. Liczy się przede wszystkim końcowy efekt. Przed rokiem zdobyliśmy złoty medal wygrywając trzy mecze jednym trafieniem – powiedział trener AZS Wratislavia Marek Tercjak.

W zeszłym roku ta drużyna zdobyła złoty medal pod szyldem KS Szpada, a teraz jako AZS Wratislavia.
Klub Wrocławianie natomiast wywalczył w Poznaniu złote medale drużynowych mistrzów Polski we florecie. Nasi, podobnie jak szpadziści, obronili tytuł wywalczony przed rokiem.

W finale Wrocławianie występujący w składzie: Leszek Rajski, Paweł Szumielewicz, Andrzej Rządkowski pokonali AZS AWF Warszawa 45:40. Rajski w Poznaniu wywalczył dwa złote medale, bowiem w sobotę triumfował w turnieju indywidualnym.

Mistrzostwa Polski dla florecistów były ostatnim sprawdzianem przed czerwcowymi mistrzostwami Europy, które rozegrane zostaną w Duesseldorfie.