Złap deszcz i... pieniądze. Miasto z nowym ekologicznym projektem

Malwina Gadawa, d | Utworzono: 2019-06-14 11:10 | Zmodyfikowano: 2019-06-14 11:10
A|A|A

(fot. Malwina Gadawa)

Gmina zwróci do 80 proc. kosztów inwestycji, ale nie będzie to więcej niż 5 tys. zł. Witold Ziomek, prezes MPWiK tłumaczy, co można zrobić z deszczówką.

Miejskie wodociągi organizują także konkurs fotograficzny dla mieszkańców Wrocławia. Wystarczy zrobić zdjęcie, które promuje postawy proekologiczne i wysłać je do MPWIK. Autorzy zdjęć, które w internetowym głosowaniu otrzymają największą liczbę głosów, mogą liczyć na nagrody - specjalne zbiorniki na wodę.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie miejskich wodociągów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Slonce
2019-06-15 13:20:01
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 4
Prawie całe miasto zabetonowali i zalali czarną mazią i się dziwią, ze woda deszczowa szybko kanałami spływa do Odry? Polecam mała retencję. I czemu te pojemniki sa plastikowe a nie ekologiczne?
~wrocławianin
2019-06-15 11:03:40
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 4
Tereny zielone położone w administracyjnych granicach Wrocławia spełniają bardzo ważną rolę - mogą wchłonąć duża ilość wody opadowej podczas nawalnych opadów deszczu. Za Dutkiewicza, a teraz za Sutryka zielone tereny Wrocławia takie jak trawniki, klomby skwery, zagajniki, niewielkie tereny z trawą, drzewami, krzewami, a nawet parki za zamieniane na betonowe pustynie, które nie są w stanie wchłonąć wody opadowej co doprowadza do zalewani ulic, chodników, piwnic i parterowych części budynków. Obecne działanie to AKCYJKA obliczona na efekt medialny nie mająca nic wspólnego z faktycznym dbanie o Wrocław.
~hydroHYDRA
2019-06-14 19:35:18
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 3
i inne POdobne w służbie POlitycznej ośmiornicy
~rei
2019-06-14 15:07:05
z adresu IP: (89.25.xxx.xxx)
Ocena: 2
Drobne malutkie działania. Gdyby każdy w kraju działał tak to może coś by z tego wynikło... A co ze zbiornikami retencyjnymi które mogą zmagazynować wodę słodką, podnieść poziom wód podziemnych i nie pozwolić na stepowienie kraju... Przykład "budowanego" od dziesięcioleci zbiornika Wielowieś Klasztorna na Prośnie nie napawa optymizmem. Będziemy mieli problem z wodą większy niż Egipt... na własne życzenie!
~pielęgniarz
2019-06-14 13:21:58
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 6
Sutryk ma kota...
~tak tak
2019-06-14 13:09:17
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 1
nowy pomysł na wydojenie kasy. Teraz sa modne takie pomysły proekologiczne no i przy okazji można na tym wydoić troche kasy z państwowego koryta.
~////
2019-06-14 11:11:42
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 11
A podatek od deszczu to co?