Górnik Polkowice z licencją na grę w II lidze

, PZPN | Utworzono: 2019-06-15 17:35
A|A|A

Komunikat komisji:

Komisja ds. Licencji Klubowych postanowiła przyznać poniżej wymienionym Klubom licencje na rozgrywki I i II ligi w sezonie 2019/2020:

- Olimpia Grudziądz z nadzorem finansowym
- GKS Bełchatów z nadzorem finansowym i z zakresu personelu i administracji
- Radomiak Radom z nadzorem infrastrukturalnym, sportowym i finansowym
- Górnik Polkowice z nadzorem infrastrukturalnym i sportowym
- Lech II Poznań z nadzorem infrastrukturalnym. Druga drużyna Lecha Poznań będzie rozgrywać swoje mecze w roli gospodarza na stadionie we Wronkach
- Stal Rzeszów z nadzorem infrastrukturalnym i sportowym.

Ponadto Komisja:

1. Wyraziła zgodę na rozgrywanie meczów w roli gospodarza przez Klub Raków Częstochowa na stadionie w Bełchatowie przy ul. Sportowej 3.
2. Wyraziła zgodę na rozgrywanie meczów w roli gospodarza przez Klub Garbarnia Kraków na stadionie w Krakowie przy ul. Rydlówka 23.
3. Uwzględniła odwołanie Klubu Widzew Łódź i zdjęła nałożony na Klub nadzór finansowy i zmniejszyła sankcję finansową z 10.000 zł do 5.000 zł.
4. Uwzględniła odwołanie Klubu Elana Toruń i uchyliła nałożoną sankcję finansową w wysokości 1.000 zł za naruszenie kryterium P.07 Podręcznika Licencyjnego.
5. Nałożyła na Futsalowy Klub Red Devils Chojnice karę finansową w wysokości 3.000 zł za niespełnienie wymogu określonego w § 5 pkt 3 Uchwały nr IV/75 zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Od powyższych decyzji przysługuje Klubom odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN. Komisja informuje, że decyzje dotyczące klubów III ligi grupy I w przedmiocie uzyskania licencji na rozgrywki II ligi w sezonie 2019/2020 będą rozpatrzone na kolejnym posiedzeniu, które planowane jest na 25 czerwca br.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama