Dookoła Szwajcarii: zwycięstwo Sagana, kolarze CCC Team daleko

Wojciech Klich, PAP | Utworzono: 2019-06-18 08:38

Rywalizacja rozstrzygnęła się na 100 metrów przed metą. Wówczas Sagan przyspieszył i po brukowanym poboczu wyprzedził Włocha Elię Vivianiego oraz Niemca Johna Degenkolba. Jako pierwszy z dolnośląskiej grupy CCC Team do mety dojechał Holender Greg van Avermaet, zajął 16. pozycję. Z Polaków Szymona Sajnok (CCC) przyjechał na 107. miejscu, Łukasz Wiśniowski (CCC) na 123., a Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) zajął 127. lokatę.

Tym samym Sagan wyprzedził w klasyfikacji generalnej Duńczyka Kaspera Asgreena, który na trzecim etapie został sklasyfikowany na 60. miejscu i do lidera traci 10 sekund. z grupy CCC Team Holender Greg van Avermaet jest 26. Zaraz za nim plasuje się Niemiec Simon Geschke. Z Polaków Szymon Sajnok zajmuje 111. miejsce, Maciej Bodnar jest 116., a Łukasz Wiśniowski 126.

Dziś kolarze będą rywalizowali na trasie długości 163,9 km z Murten do Arlesheim. Wyścig Dookoła Szwajcarii jest zaliczany do cyklu World Tour, składa się z dziewięciu etapów.