Agata Kołakowska z nową powieścią, Międzypokoleniowy Festiwal i Niebanalna Majorka Ewy Sawickiej [WIDEO]

Jacek Antczak | Utworzono: 2019-06-14 09:47 | Zmodyfikowano: 2019-06-14 09:51

„Iga Stelmach jest czterdziestoletnią rzeźbiarką, która otrzymała zaproszenie do zamieszkania w Kunicach. Iga kupuje dom, w którym chce zacząć nowy rozdział swojego życia. Ma nadzieję, że tu będzie mogła powrócić do rzeźbienia. Przestanie się go bać...A ma powody, by do swojej ukochanej gliny podchodzić z niepokojem. Wszyscy bliscy, których utrwaliła w swoim najsłynniejszym cyklu "Oblicza", O „Liście obecności" ( wydawnictwo Prószyński i S-ka) czyli nowej, już czternastej powieści wrocławskiej pisarki Agaty Kołakowskiej porozmawialiśmy z autorką po godzinie 16. Książka ukaże się 17 czerwca.

 

W weekend we Wrocławiu startuje Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej. Przez cały weekend w Muzeum Pana Tadeusza na spotkaniach autorskich, warsztatach i wystawach gościć będziemy świetnych autorów, ilustratorów i artystów m.in. Gosię Herbę, Rafała Witka, Martę Kisiel, Piotra Pawlaka, Tomasza Brodę, Katarzynę Ryrych, Mariannę Sztymę, czy Natalię Usenko. Po godzinie 17 o programie literackiego festiwalu dla dzieci opowiedziała Magdalena Basak z Muzeum Pana Tadeusza.

 

„Niebanalna Majorka" – tak nazywa się książka Ewy Sawickiej, którą gościliśmy po godzinie 18. Miejsce ukochane przez turystów autorka opisała nie w typowym przewodniku, lecz osobistej opowieści o historii wyspy, ciekawych postaciach z nią związanych oraz o tym, jak Majorkańczycy radzą sobie z turystycznym boomem. Majorka z książki Ewy Sawickiej to zachęta dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o tym niezbyt dobrze znanym skrawku Śródziemnomorza, niepotrzebnie kojarzący się tylko z wypoczynkiem na plaży za dnia, a wieczorami z letnim imprezowaniem.

W naszym studiu pani Ewa pojawiła się w towarzystwie swojego męża - Tomasza - który zaprezentował fragment swojej twórczości muzycznej.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.