Natalia Murek z Volley Wrocław w kadrze Polski na finał Ligi Narodów

| Utworzono: 2019-06-21 06:18 | Zmodyfikowano: 2019-06-21 06:19

Występująca w ostatnim sezonie w Chemiku Police Łukasik oraz zawodniczka Volley Wrocław nie zostały zgłoszone do żadnego z wcześniejszych turniejów Ligi Narodów. Siatkarki zastąpią libero Monikę Jagłę oraz przyjmującą Zuzannę Górecką, które wystąpiły w dwóch ostatnich imprezach fazy zasadniczej - w Chinach i Korei Południowej.

Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego zakończyły rundę zasadniczą na szóstym miejscu. W czwartek, w ostatnim spotkaniu przegrały z Koreą Południową 1:3.

W Final Six, oprócz Polek, wystąpią reprezentacje Chin, Brazylii, Włoch, Turcji i USA. Tytułu bronią Amerykanki.

Natalia Murek była jedną z czołowych siatkarek dolnośląskiej drużyny, będąc również jej kapitanem. W minionym sezonie była 9. najlepiej punktującą siatkarką Ligi Siatkówki Kobiet z dorobkiem 326 punktów. 283 z nich zdobyła atakiem, co plasowało ją na 6. pozycji w lidze.

Posłała także 32 asy serwisowe, co pozwoliło jej zająć miejsce tuż za podium. Z bilansem 44,22% pozytywnego przyjęcia – zajmowała 15. miejsce w rankingu najlepiej przyjmujących.