MP w kolarstwie - zawodnicy z Dolnego Śląska najszybsi w wyścigu elity

PP/PAP | Utworzono: 2019-06-30 16:50 | Zmodyfikowano: 2019-06-30 16:50

Zawodniczka ekipy Mat Atom Deweloper Wrocław najszybciej finiszowała z 12-osobowej czołówki. Pietrzak wyprzedziła dwie reprezentantki grupy zawodowej CCC-Liv - Agnieszkę Skalniak i Martę Lach. Broniąca tytułu Małgorzata Jasińska (Movistar) zajęła piątą lokatę. Nie startowała najlepsza z polskich kolarek - Katarzyna Niewiadoma.

Dolnośląskie podium mieliśmy także wśród mężczyzn. Tytuł mistrza Polski elity w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego zdobył w Ostródzie Michał Paluta (CCC Development). Srebrny medal zdobył Paweł Cieślik z wrocławskiej grupy Wibatech Merx, a brązowy - Mateusz Taciak (Voster ATS).

Na podium stanęli więc zawodnicy, którzy w ubiegłym roku byli kolegami w występującej na zapleczu elity grupie CCC Sprandi Polkowice. Żaden z nich nie podpisał jednak kontraktu na sezon 2019 z worldtourowym CCC Team, którego czeka w przyszłym tygodniu debiut w Tour de France.

W kategorii młodzieżowców mistrzem Polski został inny z kolarzy polkowickiej grupy - Szymon Sajnok.