Śląsk lepszy od Hajduka w sparingu w Słowenii

Karol Bugajski, MH | Utworzono: 2019-07-03 21:10

Obie bramki padły w pierwszej części gry. W 19. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkarza strzałem głową pokonał Wojciech Golla. Ten sam zawodnik cztery minuty przed przerwą w podobnej sytuacji podwyższył prowadzenie Śląska. Po kolejnym kornerze piłka trafiła do nowego hiszpańskiego napastnika Erika Exposito, a ten zgrał do stopera, który wykorzystał sytuację i wrocławianie schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Przy obu bramkach z narożnika boiska dośrodkowywał Krzysztof Mączyński. Hajduk gola kontaktowego strzelił w 86. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się wprowadzony z ławki kilkanaście minut wcześniej 18-letni wychowanek klubu ze Splitu Michele Sego. Było to jednak jedyne trafienie zespołu z Chorwacji i Śląsk odniósł drugą sparingową wygraną przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Wcześniej w Trzebnicy pokonał pierwszoligową Odrę Opole 2:1 i przegrał ze słowackim Rużomberokiem 1:2. Zawodnicy Lavicki podczas obozu w Słowenii zagrają jeszcze w sobotę z chorwackim Slavenem Koprivnica i we wtorek z ukraińską Zorią Ługańsk.

Śląsk zakończy przygotowania meczem towarzyskim z występującą na zapleczu Ekstraklasy Wartą Poznań 14 lipca na stadionie przy Oporowskiej we Wrocławiu.

Śląsk Wrocław – Hajduk Split 2:1 (2:0)

Bramki:
1:0 – Golla 19’
2:0 – Golla 41’
2:1 – Sego 86’

Śląsk: Putnocky – Broź, Golla (Celeban 46’), Pawelec (K), Hołownia, Musonda (Gąska 71’), Mączyński (Łabojko 60’), Chrapek (Pałaszewski 66’), Pich (Łyszczarz 71’), Płacheta (Cholewiak 66’), Exposito (Szczepan 55’).

Hajduk: Duka – Svatok, Ismajli, Juranović (K), Besirović, Gyurcso, Dellova, Da Silva, Hamza, Bassel, Delić.

Hajduk w II połowie (od 60. minuty): Duka – Basić, Simić, Lopez, Dolcek, Jurić, Kalik, Sahiti, Sego, Tahiraj, Spikić.