Wrocław: Kierowcy zapłacą więcej za parkowanie

Malwina Gadawa, mk | Utworzono: 2019-07-04 14:15 | Zmodyfikowano: 2019-07-04 14:17
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta tłumaczy dlaczego miasto zdecydowało się na zmiany:

Robert Grzechnik z klubu PiS głosował przeciwko podwyżkom:

Radni zdecydowali także o ograniczeniu liczby abonamentów. Od września mieszkaniec Wrocławia będzie mógł wykupić maksymalnie trzy abonamenty. Za pierwszy zapłaci 10 zł, a za kolejne odpowiednio 20 i 100 zł. Zwiększy się także kara za brak ważnego biletu parkingowego. Do tej pory kierowcy, którzy tylko przekroczyli czas parkowania, ale mieli bilet za szybą płacili dodatkowo 30 zł. Natomiast osoby, które w ogóle nie miały biletu płaciły 50 zł kary. Teraz ci, co nie mają biletu zapłacą 200 zł kary, a osoby, które przekroczyły opłacony czas będą musiały wydać dodatkowo 80 zł. Zmiany wejdą w życie od 5 września.

Wrocławscy radni zdecydowali także, że kierowcy za odholowanie nieprawidłowo zaparkowanego auta osobowego zapłacą 330 zł, a za jego przechowanie na parkingu strzeżonym zapłacimy 30 zł za dobę. Wiceprezydent stolicy Dolnego Śląska Sebastian Lorenc opowiada o zmianach, jakie zaszły w mieście:

Przypomnijmy, że opłatami za odholowywanie aut we Wrocławiu zajął się w ubiegłym roku Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał on, że ceny ustalone przez rade są za wysokie. Wszystko przez to, że gmina Wrocław uznała maksymalną kwotę ustalaną przez resort finansów za obowiązującą. Kierowca auta osobowego musiał płacić taką samą kwotę za odholowanie auta i to bez znaczenia, czy pojazd był odholowywany 10 kilometrów, czy tylko 500 m. Po wyroku NSA radni musieli zmienić uchwałę.

REKLAMA
Reklama