Wałbrzych: 70-latka oszukała sklep na 15 zł. Grożą jej dwa lata więzienia

Bartosz Szarafin, jk | Utworzono: 2019-07-16 10:16
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Wałbrzyszanka ważyła produkty w koszyku. Po cebuli, ziemniakach i kawie pobrała naklejki z kodami. Później wróciła do tego samego stoiska i dołożyła do produktów kolejne porcje. Nie nakleiła jednak nowych naklejek. Przy kasie próbowała wprowadzić w błąd co do wartości zakupów. Nie spodziewała się jednak, że wzbudziła zainteresowanie ochrony, która zatrzymała ją po zakupach i wezwała policję. Nieuczciwą klientką zajmie się teraz sąd. 70-latka przyznała się do winy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~adam
2019-07-17 10:57:35
z adresu IP: (82.160.xxx.xxx)
Ocena: 0
Po pierwsze nigdy nie nalezy przyznawac sie do stawianych zarzutów. To druga strona musi udowodnić wine a obwiniony zawsze moze stwierdzić ze to nie jego reka brala. Dwa - mozna zawsze powiedziec ze bylem roztargniony , zapomniałem zapłacić przykład sedzia który kradł pendrive . Mysle ze nie takie wały robią i włos im z głowy nie spada. A tu 15 zł - nawet bym sie tym nie przejmował. Chyba ze urzadza pokazówke i wydadza wyrok skazujący. Tylko jaka to wtedy równość wobec prawa Sedzia moze krasc bez konsekwencji a zwykły szarak juz nie?
~wsciekly
2019-07-16 15:22:02
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 2
za pobicie z skutkiem smiertelnum ba zakatowali czlowieka i tez dostaja po 2-3 lata hhhhhaaaaa a tu masz ci los a jak markety okradaja kilijentow nie na 15 zl ale na grube tysiace i co a no nic im wolno a tu masz ci los cale 15 zl politycy rzadzacy kradna na potege zadluzenie mamy astronomiczne i co niech super market poda swoje konto wysle im te 15 zl smiech na sali
~Zlotowa
2019-07-16 15:20:44
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 5
Przecieź to jest wiadomo od początku istnienia prawa. Jeśli ktoś ukradnie do 10 zł, to rozprawa jest w ciągu tygodnia i wyrok kilka lat. Kto ukradnie powyźej 10 000 000 zł , to proces będzie trwał jakieś 10 lat, winny na wolności . Potem albo przedawnienie albo w zawieszeniu. Prawo jest dla bogatych nie dla biednych, bo wszyscy jesteśmy równi wobec prawa
~ttt
2019-07-16 14:51:17
z adresu IP: (46.171.xxx.xxx)
Ocena: 3
Kradzież jest kradzieżą, do więzienia nie pójdzie, dostanie wyrok w zawieszeniu. A swoją drogą, to po co, to zrobiła? bo na pewno nie z biedy, pewnie z wyrachowania i cwaniactwa. W sklepach klienci kradną na potęgę, wystarczy porozmawiać z paniami z supermarketów, aż włos na głowie się jeży jakie złodzieje mają pomysły.
~ola
2019-07-16 14:33:20
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Soko Sędzia ukradł 50 zł i nie spotkała go kara , bo był roztargniony.Kobieta tym bardziej 70 letnia nie musi znać się na wadze! Gdzie był personel sklepu? Ten dostanie nagrodę???Parodia w systemie , chore!!!
~nick
2019-07-16 14:21:20
z adresu IP: (85.128.xxx.xxx)
Ocena: 1
I powinna natychmiast poddać się karze i przekazać z 500 zł na Toruń. Tylko to ją uratuje.
~jjj
2019-07-16 11:10:08
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 4
słusznie, pełne oburzenie bo ... ukradła mało a tu taka wielka kara. ludzie, złodziej to złodziej , jak by mogła to by ukradła więcej.
~jaga
2019-07-16 11:07:04
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 3
To chyba nie jest normalne,zeby kradziez 15 zl a kara wiezienie.Nie jestem prawnikiem,ale logiczna bylaby grzywna.
~Andrzej
2019-07-16 10:32:02
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -1
To jest chore. I znając życie nadzwyczajna kasta ukarze biedną staruszkę!!!