Pudzian pokonał Rańdę

| Utworzono: 2010-01-31 01:17 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Pokazowy pojedynek wielkich mistrzów sprawił, że po raz pierwszy w historii Ergowioseł rywalizację oglądały tłumy. Do Hali Orbita przyszło ponad 1000 widzów. Faworytem wyścigu był wrocławianin Paweł Rańda, ale popularny Pudzian pokazał niesamowitą siłę. Wygrał z przewagą 30 metrów, pokonując utytułowanego wioślarza aż o 7 sekund.

To było prawdziwe show. Ale solą zawodów była walka o medale. Tu, w wadze lekkiej Rańda pozostawił wszystkich w tyle wygrywając rywalizację na dystansie 2000 metrów.

W wadze ciężkiej ogromnego pecha miał faworyt, wielokrotny medalista mistrzostw Świata i kraju Maciej Siejkowski. Zawodnikowi AZS Politechnika Wrocław pękły paski w zaczepach na stopy i nie ukończył wyścigu. Wygrał Saulius Ritter.

Wśród pań zawiodła Julia Michalska, mistrzyni Świata w dwójce podwójnej. Zmęczona po ostatnim zgrupowaniu zajęła dopiero piąte miejsce. Wygrała Agata Gramatyka. W wadze lekkiej triumfowała Magdalena Kemnitz.