Karkonoski Park Narodowy zamknięty dla psów? To możliwy scenariusz

Piotr Słowiński, jk | Utworzono: 2019-07-17 13:56 | Zmodyfikowano: 2019-07-17 13:57
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. pixabay

Pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego apelują do turystów, by nie spuszczali psów ze smyczy. - Jeśli się nie poprawią, park może zostać zamknięty dla czworonogów - mówi dyrektor Andrzej Raj:

Od marca w Karkonoskim Parku Narodowym psy dostają bezpłatne bilety wstępu. Wydano ich do końca czerwca prawie 2,5 tysiąca. Rocznie straż parku podejmuje około tysiąca interwencji w sprawie psów biegających luzem. Przyrodnik Dariusz Kuś mówi, że czworonogi spuszczone ze smyczy płoszą dzikie zwierzęta, a i same mogą paść łupem dużych drapieżników:

Psy w Karkonoszach to temat gorący niemal od dwóch lat, kiedy się pojawiły pierwsze pomysły wprowadzenia ograniczeń. Według obecnych projektów będzie można z czworonogami docierać na Śnieżkę i do schronisk, a także wędrować szlakiem grzbietowym, czerwonym. Nie będzie można natomiast spacerować przez Czoło, szlakiem przez moreny Wielkiego Stawu czy szlakiem zielonym tzw. Ścieżką nad Reglami.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Konglomerat
2019-07-19 14:04:22
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -8
Widzę że same Janusze z januszexu tutaj komentują, jeśli kogoś obraziłem to przepraszam z góry. Każdemu zależy na dowaleniu innemu, sąsiadowi, człowiekowi z psem itd. Jest jedno rozwiązanie problemu z psami. Prawo które zabrania posiadania psów ras średnich i dużych w mieszkaniach w bloku bez ogrodu. Nóż w kieszeni mi się otwiera jak typowy seba mieszka w kawalerce z owczarkiem niemieckim albo amstafem. Mieszkanie - mały pies, jeśli masz większego psa wysoki podatek z którego będą finansowane służby.
~Jsjdb
2019-07-19 03:05:00
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: -8
Słuchajcie, ja nie mam psa i jest super, z tym da się żyć!!!
~antypsiarz
2019-07-18 19:16:58
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -11
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że Polska jest krajem psiarskim. W POlsce na statystycznego Polaka przypada dużo psów. Jesteśmy przodownikiem Europy w tej kwestii. A [prawo zmierza ku temu by jeszcze bardziej normalny człowiek był terroryzowany przez psiarzy i psy...Szkoda tylko, że dzieci nie sa tak chronione. Polecam zapoznanie się z historią 5-letniego Kubusia z Katlewa. Lubię zwierzęta, najmniej psy, ale nie znoszę obrońców zwierząt. Tępię ich kiedy tylko mogę zgodnie z prawem.
~////
2019-07-18 08:39:32
z adresu IP: (213.238.xxx.xxx)
Ocena: -12
a potem dochodzi do tego , że takie młotki jak szpilka w zimie muszą po gopr dzwonić bo amsti zejść nie może . taki pies jaki jego właściciel . pies głupi bo właściciel kretyn .
~Sebek
2019-07-18 07:30:51
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 8
Co kurła?! Tam gdzie ja tam i muj Amsti i nie ma uja, bo w ryj dać moge
~Mieszczuch
2019-07-18 00:57:17
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: -10
W zeszłym roku pojechałem w sezonie na Sobótkę a, że ludzi było od groma zdecydowałem że idę na Radunie (obok). I to był dobry wybór bo ludzi było o wiele mniej. Po dotraciu na szyt pochodziłem jeszcze to tu to tam i już szedłem powoli z powrotem aż tu nagle patrzę biegnie do mnie rozwścieczony pies (typ wilkowaty). Pies był ode mnie kilkadziesiąt metrów ze swoją Panią. Pani do mnie krzyczy niech Pan się nie rusza!!! Stanąłem widząc powagę sytuacji. Pani podeszła i cały czas uspokajała biednego zwierzaka którego rozwścieczył wredny turysta tym że szedł. Nie mogła na nią( to suka była) zapanować. Wtedy ja się wkurzyłem i powiedziałem że Pani ma natychmiast zabrać psa bo niby czemu do jasnej cholery mam się nie ruszać! Na co Pani powiedziała do mnie "s.......j peda.e". Przypominam że na dole było mnóstwo ludzi z małymi dziećmi. Pies był bez smyczy i kagańca. Drodzy psiaże Walcie się na RYJ!!!
~Brak
2019-07-18 00:09:55
z adresu IP: (84.164.xxx.xxx)
Ocena: 13
Pewnie teraz psy później ludzie niedługo to w ogóle będzie można wlecieć na Śnieżkę helikopterem i to tylko ci których będzie stać na taka przyjemnosc
~freak
2019-07-17 20:57:49
z adresu IP: (37.7.xxx.xxx)
Ocena: 11
Psy za darmo, a rowery zakazane. Skandal!
~Popieram
2019-07-17 20:30:22
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -9
Spuszczanie dużych psów na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego to norma. Psy bez smyczy i kaganca podbiegają do turystów i wbiegają do lasu. W końcu niech ktoś zrobi z tym porządek.
~wrocławianin
2019-07-17 19:51:13
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: -11
Bardzo dobra decyzja w obliczu coraz większego grona ludzi spod znaku "róbta co chceta".
~irenawro
2019-07-17 19:34:33
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: -9
A dlaczego psy mają darmowe bilety? Ja w górach nie śmiecę i za przeproszeniem nie zostawiam ekstrementów, a płacę za bilet.
~Heinz Müller
2019-07-17 17:54:15
z adresu IP: (188.123.xxx.xxx)
Ocena: -10
Niestety bagatelizowanie problemu oraz sranie i sikanie psem komuś pod nogi, pod mieszkaniem to przykład januszowania w krystalicznej postaci. Jeśli jeden z drugim dostałby parę razy po 200 zł to nauczyłby się od razu porządku. Małe dziecko jednak nie ugryzie, a pies jak najbardziej.
~Andy Warhoł
2019-07-17 17:48:36
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -13
Trzeba wreszcie ukrócić bezładne łażenie po górskich szlakach. Postuluję wyłącznie grupy zorganizowane 15 - 30 osobowe wyłącznie z koncesjonowanym przewodnikiem w jednakowych narzutkach ew. kamizelkach z głośnikami pielgrzymkowymi na czele. Głośna muzyka powinna ostrzec zwierzęta i umożliwi emisję reklam między utworami.
~Kazimierz57
2019-07-17 17:28:36
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: -11
Miałem psiaka, ułożonego psiaka, którego nigdy nie zabieraliśmy w góry. Charakter psa jest odzwierciedleniem charakteru właściciela.....Z tym drugim,często, bywa różnie. Z reguły wiem że w stosunku do niektórych nie ma w słownikach profesorów Bralczyka i Miodka dostatecznie obraź liwych słów.
~Brak
2019-07-17 17:04:38
z adresu IP: (84.164.xxx.xxx)
Ocena: 11
Równie dobrze można na smycz zaczepić dzieci kilkuletnie które jeszcze bardziej płoszą zwierzeta i często zachowują się gorzej niż psy a Janusze i Karyny nic z tym nie robią bo to tylko dziecko. Takie dziecko to czasami gorszy zwierzak niż taki pies.
~Heinz Müller
2019-07-17 15:58:29
z adresu IP: (188.123.xxx.xxx)
Ocena: -13
Bardzo dobry pomysł. Polscy właściciele psów zachowują się w wielu wypadkach jak najgorszy element. Jego pies to centrum uwagi i świata. Sra, sika i właściciel tego nie sprząta, życząc sobie, aby inni w tym łazili. Psy spuszczane ze smyczy stanowią także zagrożenie dla małych dzieci. Nigdy nie wiadomo, co jakiemuś nieułożonemu czworonogowi palnie do łba. Poza tym w tym naszym kraju dziwie się, że na dużych osiedlach, parkach straż miejska nie chodzi po cywilu i wali mandatów za niesprzątanie po psie. Zarobili by masę kasy, a motłoch dostałby po kieszeni. W mniejszych miastach mieli być likwidowani, a tak na coś by się przydali
~Stop ludzkiej głupocie!
2019-07-17 15:45:53
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: -15
Bardzo słuszna, obywatelska postawa pracowników Parku Narodowego. Trzeba zatrzymać tę karuzelę wariactwa p.t. "mój Fafik to pępek świata" i przywrócić normalność w nienormalnych czasach.
~lolek
2019-07-17 15:22:32
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -10
czas najwyzszy