Challenge Cup: Impel Gwardia Wrocław – Lokomotiv Baku 3:1

| Utworzono: 2010-01-05 21:06 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Wrocławianki były zespołem o dwie klasy lepszym. I tylko przez własne błędy nie wygrały do zera. Drużyna wciąż nie gra równo i problemy z koncentracją, a także słabsze przyjęcie sprawiły, że to Lokomotiv wygrał drugiego seta. I teraz jeśli w rewanżu Azerki zwyciężą 3:0 to awansują dalej.

Pierwszy i decydujący czwarty set trwały bardzo krótko. Przewaga Gwardii była miażdżąca, co pozwoliło wygrać do 14 i 9.

W drugiej partii wrocławianki prowadziły już 10:4, ale później zagrały fatalnie i przegrały 21:25. Najwięcej emocji przyniósł set trzeci. Zespół z Baku miał w końcówce pięć punktów przewagi, ale świetny finisz siatkarek Błaszczyka pozwolił im wygrać 25:23.

Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gwardii 3:1 i tym razem zespół poleci do Baku z nadzieją na awans do kolejnej rundy europejskich pucharów.

Rewanżowy mecz 1/16 finału Challenge Cup 12 stycznia.

Impel Gwardia Wrocław - Lokomotiv Baku 3:1 (25:14, 21:25, 25:23, 25:9)