Finał nie dla Tchórz. Zawodniczka Juvenii Wrocław przedostatnia w półfinale

| Utworzono: 2019-07-24 18:40 | Zmodyfikowano: 2019-07-24 20:01

Polka popłynęła o 0,04 s wolniej niż w porannych kwalifikacjach. Najszybsza w półfinale była Amerykanka Kathleen Baker - 27,62.

Tchórz płynęła dziś też z Janem Kałusowskim, Konradem Czerniakiem i Katarzyną Wasick w sztafecie mieszanej 4x100 metrów stylem zmiennym. "Biało-czerwoni" uzyskali 11. wynik, który nie dał im awansu do finału, ale zapewnił kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Tokio.

W eliminacjach odpadli Kacper Majchrzak na 100 m stylem dowolnym i Dawid Szwedzki ze Śląska Wrocław na 200 m stylem zmiennym.

Wydarzeniem dnia był rekord świata Kristofa Milaka. Węgier wynikiem 1 minuta, 50 sekund i 73 setne ustanowił rekord globu i wygrał finałową rywalizację na 200 m stylem motylkowym. Podium uzupełnili Japończyk Daiya Seto i reprezentant RPA Chad le Clos. Poprzedni rekord globu należał do Amerykanina Michaela Phelpsa i był gorszy o 0,78 sekundy.

W środę rozdano także medale w innych konkurencjach. W rywalizacji mężczyzn na 800 m stylem dowolnym zwyciężył Włoch Gregorio Paltrinieri, przed Norwegiem Henrikiem Christiansenem i Francuzem Davidem Aubrym. Natomiast na 50 m stylem klasycznym triumfował Brytyjczyk Adam Peaty. Drugie i trzecie miejsce zajęli Brazylijczycy: Felipe Lima i Joao Gomes Jr.

Wśród kobiet na 200 m stylem dowolnym najszybsza była Federica Pellegrini z Włoch. Srebro zdobyła Australijka Ariarne Titmus, a brąz Szwedka Sarah Sjoestroem.

Wyścig sztafet 4x100 m stylem zmiennym wygrały Australijki, przed Amerykankami i Brytyjkami.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.