Piłkarska ekstraklasa: Zagłębie Lubin przegrywa w Zabrzu z Górnikiem

, PAP | Utworzono: 2019-07-26 20:23 | Zmodyfikowano: 2019-07-26 20:24

W pierwszej kolejce obie drużyny zremisowały 1:1. Ekipa z Górnego Śląska na wyjeździe z Wisłą Płock, zaś lubinianie w meczu na swoim obiekcie z Cracovią Kraków.

Do przerwy optyczną przewagę miała drużyna z Lubina, ale niewiele z tego wynikało. Najbliższa zdobycia gola była w 28. i 30 minucie. W obu przypadkach strzelał Filip Starzyński, ale niecelnie.

Z kolei w 25. min przypadkowo piłka w polu karnym rywala trafiła do Borisa Sekulica, który jednak strzelił w nogę rywala.

Zabrzanie z animuszem rozpoczęli drugą połowę. W 47. min zaskoczyć Konrada Ferenca próbował Kamil Zapolnik, ale bramkarz odbił piłkę. Dwie minuty później Górnik przeprowadził ładna akcję, ale zakończyła się ona złym strzałem Erik Janza.

Ekipa z Górnego Śląska objęła prowadzenie w 73. minucie. Po podaniu z prawej strony Łukasza Wolsztyńskiego źle pilnowany w polu karnym Jesus Jimenez celnie uderzył.

Na siedem minut przed końcem bliski wyrównania był Starzyński, ale jego „główkę” obronił Martin Chudy.
W doliczonym czasie gry Igor Angulo miał idealną okazję, aby golem zakończyć kontrę Górnika. Jednak po jego uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę.

Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Jesus Jimenez (73).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Marcin Brosz (trener).

Sędzia: Łukasz Szczech (Kobyłka). Widzów 17 067.

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Boris Sekulic, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janza - Kamil Zapolnik (63. Daniel Ściślak), Alasana Manneh (76. Szymon Matuszek), Mateusz Matras (46. Łukasz Wolsztyński), Filip Bainovic, Jesus Jimenez - Igor Angulo.

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Damian Oko, Sasa Balic - Bartosz Slisz, Filip Starzyński, Łukasz Poręba (84. Rok Sirk), Alan Czerwiński, Damjan Bohar (69. Sasa Zivec) - Patryk Tuszyński (72. Patryk Szysz).