ATP w Waszyngtonie: Hurkacz odpadł, Kubot gra dalej

Robert Skrzyński | Utworzono: 2019-08-01 07:00 | Zmodyfikowano: 2019-08-01 07:00

Hubert Hurkacz z Redeco Wrocław przegrał z Johnem Isnerem 4:6 i 4:6 w drugiej rundzie turnieju tenisowego w Waszyngtonie. Spotkanie trwało godzinę i 22 minuty. Notowany na 15 miejscu w światowym rankingu Amerykanin nie przegrał żadnego własnego podania, odnotowując 14 asów.

W pierwszym secie Amerykanin przełamał serwis Hurkacza w dziewiątym gemie, w drugim dokonał tego w trzecim gemie.

Lepiej w stolicy Stanów Zjednoczonych spisał się Łukasz Kubot, który awansował do półfinału debla. Zawodnik Krzyckiego Klubu Tenisowego i Brazylijczyk Marcelo Melo, pokonali amerykańsko-australijski duet Nicholas Monroe, Matthew Ebden 6:2, 5:7 i 10:2. Spotkanie trwało godzinę i 26 minut. Decydujący super tie-break zajął zaledwie 11. Kubot i Melo zaczęli go od dwóch przełamań i prowadzili już 4:0. Potem jeszcze trzykrotnie wygrywali punkt przy serwisie rywali.

W 2 rundzie rywalizacji kobiet w Waszyngtonie odpadła natomiast Iga Świątek. Polka przegrała z Amerykanką Jessicą Pegulą 7:5, 4:6 i 1:6.