Niespodzianka w Dąbrowie. Zwycięstwo Gwardii!

| Utworzono: 2009-10-26 22:28 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Siatkarki Gwardii zapowiadały przed meczem, że jadą do Dąbrowy Górniczej powalczyć przynajmniej o punkt. Nikt jednak nie spodziewał się, że będą w stanie odnieść zaskakujące zwycięstwo.

Po dwóch setach był remis, ale kiedy rywalki wygrały trzecią partię 25:15 wydawało się, że wrocławianki są bez szans. Tymczasem zdołały wygrać czwartego seta 25:22 i doprowadziły do tie-break'a, w którym nie dały MKS-owi szans.

Zwycięstwo niespodziewane, bo w ekipie Rafała Błaszczyka nie zagrały Bogumiła Barańska i Olga Owczynnikowa. W ataku nie do zatrzymania była jednak nowa kapitan zespołu Katarzyna Mroczkowska, a na rozegraniu świetnie spisała się 19-letnia Joanna Wołosz.

Gwardia już w pierwszym meczu sezonu pokazała, że podobnie jak przed rokiem znów będzie w stanie sprawić niejedną niespodziankę.

MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Gwardia Wrocław 2:3 (25:21, 17:25, 25:15, 22:25, 10:15)