Derby dla Wrocławia! Śląsk - KGHM Zagłębie 2:0

| Utworzono: 2009-10-24 22:29 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. K&M Ziółkowscy/foto.ziolo.eu

Dla kibiców obu drużyn spotkanie było niezwykle prestiżowe. Nie tylko dlatego, że Śląsk i Zagłębie bardzo potrzebowały punktów, ale przede wszystkim z powodu walki o prymat w regionie. Do czasu rewanżu to drużyna z Wrocławia może się cieszyć mianem najlepszej na Dolnym Śląsku.

Początek meczu tego jednak nie zapowiadał. Zagłębie rozpoczęło agresywnie i ofensywnie. I mogło prowadzić nawet 2:0, ale Dawid Plizga przegrał dwukrotnie pojedynek ze świetnie spisującym się w bramce Śląska Wojciechem Kaczmarkiem.

Gra się z czasem wyrównała, ale to lubinianie atakowali składniej i dokładniej. Gospodarze mieli duże problemy z konstruowaniem akcji i w efekcie rzadko zagrażali bramce strzeżonej przez Aleksandra Ptaka. Do przerwy było 0:0.

Druga połowa zaczęła się od ataków Śląska. Bardzo aktywny był Sotirović, który zastąpił słabo grającego Łukasza Madeja. I w 60. minucie serbski napastnik pewnie wykorzystał idealnie podanie od Sebastiana Mili.

Bramka podcięła skrzydła Zagłębiu. Franciszek Smuda już w przerwie dokonał zmian, które miały zwiększyć ofensywną siłę zespołu, a tymczasem lubinianie atakować przestali. Śląsk pewnie to wykorzystał.

W 77. minucie po jednym z nielicznych kontrataków Mila zagrał do Janusza Gancarczyka, a ten miał mnóstwo czasu i miejsca. Popędził w pole karne i strzelił, a Łukasz Jasiński odbił piłkę całkowicie zaskakując Ptaka. W tym momencie było już jasne, że Śląsk derbów nie przegra.

Zagłębie w drugiej połowie zagrało dużo słabiej i zasłużenie przegrało 0:2. Miedziowi będą musieli poszukać punktów w innych spotkaniach. Bo to, że bardzo ich potrzebują wszyscy wiedzą. A Śląsk może na chwilę odetchnąć, bo dokonał sztuki niebywałej. Wciąż grając słabo zdobył trzy punkty i oddalił się od strefy spadkowej.

Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)
Sotirovic 60' J. Gancarczyk 77'

Śląsk Wrocław - Wojciech Kaczmarek - Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Mariusz Pawelec, Janusz Gancarczyk, Antoni Łukasiewicz, Amir Spahic (90. Dariusz Sztylka), Sebastian Mila, Łukasz Madej (46. Vuk Sotirovic), Tomasz Szewczuk (80. Sebastian Dudek).

KGHM Zagłębie Lubin - Aleksander Ptak - Grzegorz Bartczak, Łukasz Jasiński, Costa Nhamoinesu, Fernando Dinis, Mateusz Bartczak (46. Ilijan Micanski), Piotr Świerczewski (79. Szymon Pawłowski), Martins Ekwueme, Łukasz Hanzel, Dawid Plizga, Mouhamadou Traore.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama