Derby dla Wrocławia! Śląsk - KGHM Zagłębie 2:0

| Utworzono: 2009-10-24 22:29 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Dla kibiców obu drużyn spotkanie było niezwykle prestiżowe. Nie tylko dlatego, że Śląsk i Zagłębie bardzo potrzebowały punktów, ale przede wszystkim z powodu walki o prymat w regionie. Do czasu rewanżu to drużyna z Wrocławia może się cieszyć mianem najlepszej na Dolnym Śląsku.

Początek meczu tego jednak nie zapowiadał. Zagłębie rozpoczęło agresywnie i ofensywnie. I mogło prowadzić nawet 2:0, ale Dawid Plizga przegrał dwukrotnie pojedynek ze świetnie spisującym się w bramce Śląska Wojciechem Kaczmarkiem.

Gra się z czasem wyrównała, ale to lubinianie atakowali składniej i dokładniej. Gospodarze mieli duże problemy z konstruowaniem akcji i w efekcie rzadko zagrażali bramce strzeżonej przez Aleksandra Ptaka. Do przerwy było 0:0.

Druga połowa zaczęła się od ataków Śląska. Bardzo aktywny był Sotirović, który zastąpił słabo grającego Łukasza Madeja. I w 60. minucie serbski napastnik pewnie wykorzystał idealnie podanie od Sebastiana Mili.

Bramka podcięła skrzydła Zagłębiu. Franciszek Smuda już w przerwie dokonał zmian, które miały zwiększyć ofensywną siłę zespołu, a tymczasem lubinianie atakować przestali. Śląsk pewnie to wykorzystał.

W 77. minucie po jednym z nielicznych kontrataków Mila zagrał do Janusza Gancarczyka, a ten miał mnóstwo czasu i miejsca. Popędził w pole karne i strzelił, a Łukasz Jasiński odbił piłkę całkowicie zaskakując Ptaka. W tym momencie było już jasne, że Śląsk derbów nie przegra.

Zagłębie w drugiej połowie zagrało dużo słabiej i zasłużenie przegrało 0:2. Miedziowi będą musieli poszukać punktów w innych spotkaniach. Bo to, że bardzo ich potrzebują wszyscy wiedzą. A Śląsk może na chwilę odetchnąć, bo dokonał sztuki niebywałej. Wciąż grając słabo zdobył trzy punkty i oddalił się od strefy spadkowej.

Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)