25. deblowy tytuł Łukasza Kubota, pierwszy finał ATP Huberta Hurkacza

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2019-08-24 07:50 | Zmodyfikowano: 2019-08-24 07:50

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo wygrali rywalizację deblistów. W finale pokonali reprezentantów gospodarzy Nicholasa Monroe'a i Tennysa Sandgrena 6:7 (6-8), 6:1, 10-3.

Decydujący o tytule mecz w pewnym momencie, przy stanie 4:1 dla Polaka i Brazylijczyka w drugiej partii, został przerwany przez deszcz. Przerwa nie wybiła jednak z rytmu najwyżej rozstawionego duetu, który w dalszej części spotkania wyraźnie dominował.

To pierwszy w tym roku, ale już 13. wspólny triumf Kubota i Melo, a 25. w karierze 37-letniego polskiego tenisisty, który do finału dotarł po raz 42. Poprzednio z wygranej Kubot i Melo cieszyli się w październiku 2018 roku w Szanghaju.

Szansę na historyczny sukces w grze pojedynczej w Winston-Salem ma Hubert Hurkacz. Wrocławianin po raz pierwszy w karierze awansował do finału turnieju ATP. 22-letni tenisista pokonał w półfinale Kanadyjczyka Denisa Shapovalova 6:3, 6:4 i powalczy o triumf w amerykańskiej imprezie z Francuzem Benoit Paire'em.