Pod prąd korytarzem życia na A4 [ZOBACZCIE WIDEO]

Radio Wrocław | d | Utworzono: 2019-08-27 07:58 | Zmodyfikowano: 2019-08-27 10:08
A|A|A

(fot. YT)

Wczoraj na autostradzie A4 doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Na trasie powstał gigantyczny wielogodzinny korek. Kierowcy i służby utworzyli korytarz życia. Jednak nie wszyscy zrozumieli ideę i część z nich wykorzystało korytarz do ominięcia utrudnień i jazdy pod prąd. Przypomnijmy, za jazdę pod prąd policja nakłada mandaty do 500 złotych i 6 punktów karnych.

ZOBACZ: Korek-gigant na A4. Wypadek i zablokowana trasa Wrocław-Legnica

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~driver
2019-08-28 23:59:09
z adresu IP: (77.252.xxx.xxx)
Ocena: 1
TIRy na tory i problem wypadków na A4 znika.
~Nototak
2019-08-28 11:34:02
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
A powinno być 5000 i 10 pkt
~dera
2019-08-27 19:39:24
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 0
Horror będzie jak podejmą decyzję tworzenia trzeciego pasa zamiast budowy równoległej A4 bis. Wtedy tylko TIRy będą jeździły a osobówki objazdami
~dera
2019-08-27 19:35:20
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -1
Skoro na tej niby autostradzie są takie problemy to należy na całej długości zaznaczyć pas "korytarza życia " np przerywaną pomarańczową , żeby wszyscy parkowali poza jego granicami
~dera
2019-08-27 19:32:53
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 2
Dlaczego nie rozładowuje się korków przez otwieranie przejazdów na drugi pas autostrady - jak jest to robione na całym świecie. Kierowcy stali długie godziny w upale.
~Adam
2019-08-27 14:44:08
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ten bałagan, korek swiadczy o tym że instytucje odpowiadające za ruch na autostradzie nie radzą sobie w sytuacji kryzysowej. Jeżeli kierowcy nie mają informacji ile będą stać porostu zawracaja . Jedni czekają, drudzy jadą pod prąd bo nikt nic nie wie. Zabrakło koordynacji działań zmierzających do ograniczenia zatoru
~G.M
2019-08-27 13:37:53
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
Mandat nie pomaga ,, sięgnąć po prawko.Pomoże
~Uczestnik
2019-08-27 12:15:48
z adresu IP: (82.113.xxx.xxx)
Ocena: -2
Pozdrawiam radio Wrocław które nie potrafi pisać rzetelnych komentarzy. Najlepiej napisać coś żeby ludzie zaczęli zjeżdżać na siebie A nie napisać prawdę że policja pozwoliła ludziom jechać pod prąd. Profesjonalni jesteście test.
~Ambulanz Fahrer
2019-08-27 11:45:10
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
WSZYSCY Ci kierowcy powinni stracić uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a następnie winni być skierowani na ponowny egzamin. Kierowcom na kat. C nakazuje się robić kursy na przewóz rzeczy, trwające dziesiątki godzin, zawierające masę bzdurnego materiału po to żeby nie stwarzali zagrożenia w ruchu drogowym, a tu jeden z drugim maja na wszystko wy....e. Świetny przykład i wzór do naśladowania przez dzieci. Potem się dziwimy, że dzieci pochłaniają nawyki dorosłych. Nie dorośliśmy do autostrad i poruszania się nimi samochodami. Dobra zmiana...W końcu pozwala się na wszystko. Ryba psuje się od głowy...
~Uczestnik
2019-08-27 11:44:20
z adresu IP: (82.113.xxx.xxx)
Ocena: -4
Hej głąby sam jechałem pod prąd. A dlaczego bo właśnie policja na to pozwoliła. Są bym nigdy nie pojechał na autostradzie pod prąd. Więc jak nie wiecie jak naprawdę było to zamknąć mordy
~mija
2019-08-27 11:42:10
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
Policja i ZDIA pozwoliły na zawrócenie na autostradzie, ale o tym to już ciężko napisać.. Ja dojeżdżałam do korka ok pół km od wypadku i w ostatniej chwili tir z prawego pasa zajechał mi droge bo by nie wychamował pewnie na swoim pasie... ogólnie ta wczorajsza sytuacja to koszmar. Koszmar który powraca..
~P49P49
2019-08-27 11:40:36
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 2
Gdzie jest policja w tym kraju, ludzie na całm Świecie kombinują ale po to jest policja aby to ukrucić. W Polsce jak widać na naganiu policji nie ma. Pozabierać nieoznakowane radiowozy posadzić na oznakowane rowery i radiowozy i niech zaczną robić to do czego zostali powołani. Plnowanie pomników i siedziby PIS to nie ich obowiązek ale pilnowanie przestrzegana przepis ow ruchu drogowego taka jak widać z nagrania tego nie robią.
~bbj
2019-08-27 11:36:43
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 1
czy maprawde wszystkie te dokumentacje musza trwac tak dlogo a jak w innych krajach moze ktos wie Policja austradowa z helikopterem moze by pomogla
~jakub
2019-08-27 11:03:17
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 1
idealnie widać tablice rejestracyjne. wszystkim mandaty bez skrupułów. jak kolega napisal wyzej czy nizej....dobry mandat i dobra liczba punktów. chociaz i to moze nie pomóc bo zawsze mądrzejszy sie znajdzie i nie ustąpi pomimo wszystko. 2 tygodnie temu wracałem z nad morza S3 i gdy na pasie w druga strone bylo jakies zdarzenie to kierowcy mnie wyprzedzający (ja mialem 140 km/h) nagle wyhamowali wszyscy do 70. juz pomijam fakt ze tam na prawde nic ciekawego nie bylo do ogladania( jakies otarcie ) to cud ze idioci nie pozderzali sie, ale by lataly mercedesy w powietrzu.
~Michal
2019-08-27 10:46:42
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
Od lat to samo. Rozwiązanie jest bardzo proste, tylko ktoś w końcu musi się za to zabrać. 1000 zł mandatu i odebranie prawa jazdy na 3 miesiące. Gwarantuje, że już nie usłyszymy o takich przypadkach
~inny
2019-08-27 10:43:00
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 2
z jednej strony oczywiście zachowanie karygodne i powinno być surowo karalne, z drugiej w PL nie istnieje jakiś system rozładowywania takich korków i puszczenie ruchy przeciwnym pasem ... jestem w stanie zrozumieć kogoś kto stoi w korku z dziećmi w aucie przy 40 stC (być moze bez klimy) i czeka kilkadziesiąt minut (parę godzin?) i po prostu po ludzku nie wytrzymuje .
~Animavillis
2019-08-27 10:25:17
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie miał kto głąba wyciągnąć z ciężarówki?
~Rademenes
2019-08-27 10:08:51
z adresu IP: (83.144.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ci kierowcy powinni zostać ewakuowani przez Służby z autostrady. Stanie kilka godzin w takiej temperaturze jest niebezpieczne.
~Bartek
2019-08-27 10:05:36
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 4
Na wiele godzin policja zapomniala o ludziach stojacych w korku przy 30 stopniach na zewnatrz. Nie dziwie sie w ogole ze kierowcy na wlasna reke zaczeli szukac sposobu ucieczki z patowej sytuacji. Rozumiem ze dzialania na miejscu wypadku sa najwazniejsze ale rownolegle z nimi powinny isc dzialania zwiazane z zapewnieniem bezpieczenstwa uczestnikom korka i jak najdzybsze wycofanie ich do najblizszego zjazdu.
~Oleś
2019-08-27 09:46:37
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 2
A gdzie policja, słynne brygady pościgowe, najnowszy sprzęt? Znowu zbierają paliwo na początek roku szkolnego albo wycinają konfetti dla ministra???
~dziecko we mgle
2019-08-27 09:36:27
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 3
Dla pozbawionych rozumu kary od 10 000 w górę.Inaczej dzikiej populacji szeryfów w Polsce się nie pozbędziemy.Dlaczego nie ma monitoringu na tej fatalnej A4/Nie ma na to pieniędzy?Ale są pieniądze na leczenie ofiar 'zdarzeń drogowych"?
~Kierowca
2019-08-27 08:48:49
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 1
Boże włos się jeży na głowie ludzie tyle się mówi o korytarzu życia i co? Masakra nie potrafisz się poruszać i zachować na autostradzie to na nią nie wyjeżdżaj bo jesteś zagrożeniem dla inny i dla siebie! Ostatnio dużo podróżuje autostradą i za każdym razem ktoś mnie zaskakuje swoim bezmyślnyn zachowaniem! ????
~PRW
2019-08-27 08:31:02
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Alternatywa dla A4 już jest i nazywa się linia kolejowa, na którą powinno się przerzucić TIRy jadące od granicy do granicy. Do A4 wystarczy dokleić pas awaryjny i trzeci pas w okolicy węzłów dla łatwiejszego włączania do ruchu. Budowa kolejnych pasów czy równoległych dróg spowoduje skutek odwrotny- przyciągnie kolejne stada TIRów. Po ile pasów mają zakorkowane drogi w USA? Po 8?
~~obserwator
2019-08-27 08:20:21
z adresu IP: (62.141.xxx.xxx)
Ocena: 4
oglądam film - MASAKRA. 80% aut na lewym pasie już gotowe do jazdy pod prąd. Tu nie trzeba tracić pieniędzy na analizę jak rozbudować A4. TRZEBA budować nową równolegle. jak sobie wyobrażają ta na 2-3 lata zwęzić do jednego pasa gdy ta teraz jest już zapchana? ruch drogowy ciągle rośnie. Wg mnie Budowa nowego odcinka na północ od Wrocławia odebrać ruch z Warszawy z S8 na wysokości Łoziny - Trzebnicy. Prochowice - Lubin. Aż do węzła autostradowego w Krzyżowej . Zagłebie miedziowe też generuje ruch - to powinien być program na najbliższe dekady