Prezydent Wrocławia musi ujawnić listę urzędników, którzy otrzymali nagrody

Malwina Gadawa, GN | Utworzono: 2019-08-27 17:04
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Prezydent Jacek Sutryk musi upublicznić imienną listę urzędników, którzy otrzymali nagrody w 2018 roku. Sąd uznał, że magistrat powinien podać przy imieniu i nazwisku nagrodzonej osoby kwotę oraz uzasadnienie za co przyznano finansowe wyróżnienie.

- Nie ulega wątpliwości, iż wprawdzie podmiot zobowiązany może ograniczyć lub odmówić udostępnienia informacji publicznej ze względu na prywatność osoby fizycznej, jednakże ograniczenie to nie dotyczy informacji o osobach pełniących funkcje publiczne, mających związek z pełnieniem tych funkcji - czytamy w uzasadnieniu wyroku, który jest nieprawomocny.

Miasto w sądzie przegrało ze stowarzyszeniem Watchdog, które od listopada domagało się od miasta szczegółowych informacji odnośnie wypłaconych nagród. Wrocławski magistrat czeka na uzasadnienie wyroku i dopiero wtedy podejmie decyzję, czy złoży odwołanie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Znałem innego Jacka S.
2019-08-29 21:46:28
z adresu IP: (2.58.xxx.xxx)
Ocena: 2
Znałem innego Jacka Sutryka, kiedy był normalny i jeżdził rowerem.....
~wrocławianin
2019-08-29 07:08:22
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 10
Taki jeden Karol napisał: Naprawdę jesteś aż taki naiwny, żeby wierzyć, że człowiek wyciągnięty z kapelusza pół roku przed wyborami, bez żadnego zaplecza, ma jakiś własny program? Przecież to figurant. Ma pilnować, żeby nikt nie przejrzał szaf i biurek w urzędzie, dlatego został nominowany na kandydata. Dudi narobił syfu i długów i wreszcie postanowił sam odejść, bo lemingi by go i tak wybrały kolejny raz. On przynajmniej miał już wyrobioną pozycję i zaplecze, a Sutryk musiał oddać część władzy "koalicjantom" czyli wiceprezydentom. Powiedz, wierzysz może, że on im wydaje polecenia? Czy może raczej każdy z nich dostał swoje księstwo dzielnicowe w zarząd, w zamian za poparcie Sutryka? Zgadzam się z jego oceną sytuacji.
~Karol 2
2019-08-28 21:19:57
z adresu IP: (2.58.xxx.xxx)
Ocena: 8
W kampanii wyborczej Pan Prezydent obiecywał przyjazny urząd, racjonalność i jawność wydatków publicznych itp. Co się stało ? Czyżby program wyborczy znalazł się w koszu. Jako codzienną lekturę polecam tezy wyborcze z programu Pani Katarzyny Obary Kowalskiej. W takim mieście chciałbym żyć, Może to nie tylko marzenie......
~wrocławianin
2019-08-28 19:15:38
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 4
Do Miko, To że jestem opłacany przez PIS to jest pomówienie. Poniżej cytat z Wikipedi: Zniesławienie, pomówienie, obmówienie, oszczerstwo – występek polegający na pomówieniu innej osoby, grupy osób, instytucji, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności.
~Miko
2019-08-28 16:16:20
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -10
Ponad 90% komentarzy pod spodem napisana jest przez jedną lub dwie osoby najczęściej podpisujące się ,,Sutryk ma kota'' i ,,wrocławianin'' (nie są to jedyne nicki). Jest to troll lub trolle oplacane przez pis i nawołujące do nienawiści, oby nie skończyło się to tragedią. Często też nabija minusy, a sobie plusy zwykle w liczbie około 300.
~Gość
2019-08-28 15:03:27
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nikt niczego nie musi, obowiązująca wykładnia i to z samej góry, tam jest prawomocny wyrok w sprawie krs i nie jest realizowany.
~Wkurzony.
2019-08-28 11:02:45
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 4
Wygląda na to, że referendum odwoławcze coraz bliżej...
~fachowiec
2019-08-28 10:03:51
z adresu IP: (199.247.xxx.xxx)
Ocena: 4
Jacuś, wtopa za wtopą.
~Bułatek
2019-08-28 10:03:00
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 3
no to wujo pozamiatany
~pasażer MPK
2019-08-28 07:41:18
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 11
Ciekawi mnie który urzędnik otrzymał nagrodę za nadzór nad komunikacją Wrocławia.
~do wyborc ufff
2019-08-28 02:51:14
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: 7
jak Mogliście … lody ? i to Ciepłe ? OJ NAIWNI , JAK DZIECKOWE MGLE , studio 202 .
~Jola
2019-08-28 00:58:57
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 15
Kto wybierał takiego gospodarza - ma takie miasto ( gospodarstwo). Dobrze tym co go wybrali ( szczury, kanalizacja śmierdzi na skrzyżowaniach, trawki wysokie...itd)
~kita
2019-08-27 23:59:38
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 2
a Szmigiel gdzie teraz pracuje?
~Czarowniczka
2019-08-27 22:56:57
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 14
zaraz zaraz Pan Sutryk jest z PO zatem proszę na Pana Prezydenta nie narzekać tylko wspierać tak głosowaliście to macie kogo wybraliście :) Panie Sutyrk wiecej bus pasow :) dziekuje za korki wroclaw jest tak uroczono zakorkowany i smog wiekszy za to wszystko serdecznie dziekuje i prosze o dalsze reformy w duchu PO
~nauczycielka przedszkola
2019-08-27 22:48:22
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 17
MAFIA----a mi zabierają grosze za wychowawstwo!!!!!!!!!
~www33
2019-08-27 22:44:53
z adresu IP: (89.74.xxx.xxx)
Ocena: -1
Następny cwaniaczek tajniaczek. Niedaleko padł od pisowatych, tam też nagrody tajne dopóki mleko się nie rozleje. "Gospodarz" się trafił nie za swoje.
~Jasio
2019-08-27 22:42:16
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 17
Mafia dudki pijaka!
~gti
2019-08-27 22:25:55
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 12
Tabelka ,,ciepłych wujków" ?
~recenzent
2019-08-27 21:59:22
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
Niech się odwoła do UODO a później do TK.
~ObywatelX
2019-08-27 21:04:50
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 16
Panie Sutryk, gdzie jest bonifikata dla jednorazowej opłaty przekształceniowej przy zmianie prawa użytkowania wieczystego gruntu w prawo własności dla garaży i miejsc postojowych?
~Genowefa
2019-08-27 20:48:11
z adresu IP: (212.106.xxx.xxx)
Ocena: 11
Panie Sutryk. Dołączam również wniosek o ujawnienie kompletnej listy płac pracowników ratusza, w tym i tych, co w "podziemiach" pracują. I skąd się Pan wziął?... Oto jest pytanie.. Kto liczył głosy w Ratuszu i kto będzie te głosy liczył?
~wrocławianin
2019-08-27 19:34:01
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 14
Prezydent Jacek Sutryk musi upublicznić imienną listę urzędników, którzy otrzymali nagrody w 2018 roku. To dobra wiadomość.
~Sutryk ma kota
2019-08-27 18:40:38
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 19
Oczekuję, że będzie pan w końcu przestrzegał Konstytucji i wyroków Sądu. Koniec z łamaniem prawa.
~Paweł
2019-08-27 18:18:55
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 15
No, panie Sutryk - czekamy na tabelkę, ale i tak najciekawsze będą uzasadnienia przyznanych nagród :-)