Przemysław Bargiel piłkarzem Śląska

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2019-09-02 19:31
A|A|A

fot. slaskwroclaw.pl

Bargiel należy najzdolniejszych polskich piłkarzy młodego pokolenia. Jako pomocnik Ruchu Chorzów zadebiutował w Ekstraklasie w wieku 16 lat. Został wówczas najmłodszym polskim ligowcem od niemal ćwierć wieku. Łącznie rozegrał 6 spotkań w pierwszej drużynie Niebieskich, po czym trafił do słynnego AC Milan.

- Chcemy, aby Przemek wkomponował się do zespołu i poznał styl pracy trenera Lavički. To bardzo utalentowany zawodnik, który przez następne dwa sezony będzie mógł pełnić rolę młodzieżowca. Jest pracowity, może zagrać na każdej pozycji w środku pola i liczymy, że będzie robił stałe postępy - podkreśla dyrektor sportowy Śląska Wrocław Dariusz Sztylka.

19-latek ma za sobą występy w zespole juniorów Rossonerich. Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Spezii, gdzie również grał drużynie młodzieżowej. Jest etatowym, młodzieżowym reprezentantem Polski - począwszy od kadry U15. Niedawno natomiast otrzymał powołanie do reprezentacji U19 na wrześniowy dwumecz ze Szkocją.

- Zaczynam nowy etap w swoim życiu i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Cieszę się, że będę mógł rozwijać się w Śląsku Wrocław. Chcę nabierać doświadczenia w seniorskim futbolu i traktuję to jako dużą szansę - mówi Przemysław Bargiel po podpisaniu umowy z wrocławskim klubem.

W barwach WKS-u Przemysław Bargiel występował będzie z numerem 27.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama