Rymy i Bity: Rapsody "Eve" i inne nowości zza oceanu [POSŁUCHAJ]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-09-03 07:36 | Zmodyfikowano: 2019-09-03 07:37
A|A|A

fot. Rapsody - Eve

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

Nie jestem fanem kobiecego rapu, ale jeśli ktoś prezentuje się na bitach tak jak Rapsody to nie mogę przejść obok tego obojętnie. Jej nowy album "Eve" zbiera - w pełni uzasadnione - bardzo dobre recenzje m.in 8/10 na Pitchfork, 4/5 od Rolling Stone, 4/5 w The Guardian.

Każda z 16 piosenek na płycie odnosi się do afroamerykańskich bohaterek. W tytułach znajdziemy i nieżyjącą gwiazdę muzyki "Aaliyah", byłą amerykańską pierwszą damę "Michelle" (Obamę), pojawia się modelka "Iman" czy też tenisistka "Serena" (Williams). Do bardzo dobrego konceptu doszedł wysokiej klasy rap Rapsody. Zmienia flow, klimat, czuje się bardzo pewnie na mikrofonie, do tego stopnia, że w żadnym kawałku nie daje się przyćmić gościom - a tych jest sporo. J. Cole, D'Angelo, Queen Latifah czy J.I.D to tylko kilkoro z nich. Warto też zwrócić uwagę na produkcję - również trafioną w punkt. Większość bitów wykonali 9th Wonder oraz Eric G. Ten pierwszy zachwycił najbardziej w "Cleo" gdzie wykorzystał sampel z "In the air tonight" Philla Collinsa. Eric G najbardziej podoba mi się w "Serenie". Oba utwory do usłyszenia w audycji.

Co poza "Eve" w dzisiejszych "Rymach i Bitach"? Sprawdzimy dwa numery z wydanego w miniony piątek albumu Commona "Let love". Na chwilę zajrzymy też do "May the Lord Watch" od Little Brother. Nie zabraknie również najgłośniejszego singla ostatnich dni Pusha T - "Coming home" z gościnnym udziałem... Lauryn Hill! To pierwszy studyjny występ tej legendarnej artystki od 1511 dni.

Audycję zdominowaną dziś przez amerykański rap zaczniemy po polsku, za sprawą letniaka wyprodukowanego we Wrocławiu.

Playlista audycji:

Prys feat. W.E.N.A., Jazzy - Nie trzeba
Pusha T feat. Ms. Lauryn Hill - Coming Home
Rapsody - Cleo
Rapsody feat. K.Roosevelt - Maya
Rapsody - Serena
Rapsody feat. Sir and J.I.D - Iman
Rapsody feat. Elle Varner - Michelle
Common - My Fancy Free Future Love
Common - Good Morning Love
Little Brother - Black Magic (Make It Better)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama