Metraco Zagłębie w 2. rundzie eliminacji Pucharu EHF

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2019-09-08 20:00

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin dopełniły formalności i zameldowały się w drugiej rundzie Pucharu EHF. Wicemistrzynie Polski pokonały Metalurg Skopje 43:14, aplikując mistrzyniom Macedonii Północnej aż 87 bramek w dwumeczu.

Drugi mecz pierwszej rundy Pucharu EHF był już tylko formalnością. W pierwszym spotkaniu zawodniczki Metraco Zagłębia nie dały najmniejszych szans swoim rywalkom, wygrywając różnicą aż trzydziestu bramek!

Tym razem Macedonki zdobyły bramkę dużo szybciej niż wczoraj, bo już w pierwszej minucie, wychodząc tym samym na pierwsze w dwumeczu prowadzenie. Pierwsze i ostatnie, bo później rywalizacja była jednostronna. Po kwadransie Zagłębie prowadziło 12:2, a aż sześć bramek w tym czasie rzuciła Victoria Belmas. Lubinianki grały skutecznie i ładnie dla oka. Do przerwy było 24:6 dla Metraco Zagłębia. W drugiej połowie trwała deklasacja rywalek i spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 43:14.

Metraco Zagłębie Lubin w drugiej rundzie Pucharu EHF zmierzy się z dużo bardziej wymagającym rywalem, a mianowicie norweskim Storhamar.

Metraco Zagłębie Lubin – WHC Metalurg Skopje 43:14 (24:6)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz 1 – Hurychova , Stanisławczyk 2, Grzyb 3, Trawczyńska 1, Buklarewicz , Górna 7, Zawistowska 3, Matieli, Belmas 6, Johymek 2, Hartman 6, Pielesz 3, Noga 6, Wasiak 1.

Metralurg: Ilijaz, Aleksoska – Gjorgjevska 2, Gulicoska 2, Tasevska 2, Smajlowska 1, Temelkovska , Damcheska , Kalajdjievska 4, Bozinovska 3, Gramatova, Petkovska , Paskal.