Stoi na stacji... parowóz z Czech. Uff..wreszcie ruszył

Piotr Słowiński, d | Utworzono: 2019-09-10 11:05 | Zmodyfikowano: 2019-09-10 11:05
A|A|A

(fot. Piotr Słowiński)

Po dwóch dniach przymusowego postoju w Kamiennej Górze czeski parowóz odjechał do Czech. Jest holowany przez polską lokomotywę. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Kociołek
2019-09-11 23:19:18
z adresu IP: (89.238.xxx.xxx)
Ocena: 7
No to mikole ze "Śląska Kamiennogórskiego" mieli radochę... xD
~Tomasz W.
2019-09-11 14:54:39
z adresu IP: (89.249.xxx.xxx)
Ocena: 9
Taki parowozik z zabytkowym wagonikiem mógłby jeździć na linii z Jeleniej Góry do Lwówka w każdy weekend która jest słusznie uważana za jedną z najpiękniejszych w kraju. I na pewno by jeździł gdyby linia znajdowała się w jakimś cywilizowanym kraju (np. Czechach). U nas marszałek wolał zamknąć linię bo "nie opłaca się" a Koleje Dolnośląskie na jego zlecenie wygasiły wcześniej frekwencję w pociągach żeby łatwiej było zlikwidować linię wmawiając ludziom że nie było frekwencji. Polska to jednak wciąż kolejowy bantustan.
~Lebensmittelgescheftsmann
2019-09-10 16:26:02
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
Die Tschechien wollen duch Sudeten gehen?
~mkol
2019-09-10 15:14:16
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wodę i węgiel jeszcze w parowozie mają czy muszą wygaszać maszynę?
~lol
2019-09-10 15:11:36
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 6
muzeum w jaworzynie się popisało.. robić impreze i nie płacić, ładnie ładnie byle rozgłos zrobić w mediach jak jest fajnie a poźniej to juz sie martwcie sami. Pytanie jak się znalazł ten parowóz w Kamiennej Górze chyba plk Wałbrzych będzie się miał co tłumaczyć z tego. Czuje tutaj niezły burdel!!
~ale
2019-09-10 14:49:11
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 3
jakoś tutaj przyjechał, więc dlaczego nie może odjechać - paszportu brakuje ???? w tym durnym kraju jak widać wszystkim komplikują życie !!!!
~opawski1
2019-09-10 14:20:08
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Parowóz jechał do Jaworzyny w piątek (6.09) Magistralą Podsudecką od Kędzierzyna, przez Prudnik, Nysę. Ciągnęła go lokomotywa PKP Cargo. Ciekawe dlaczego nie może wrócić tą samą drogą
~Andrzej
2019-09-10 12:39:08
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
To nie jest takie proste. Kilka kilometrów za czeską granicą jest zniszczony nasyp który nie pozwala tej maszynie przejechać z uwagi na jej ciężar. W tej chwili tą linią jeżdżą wyłącznie lekkie drezyny oraz motoraczek GWTR.