Rymy i Bity: 10-lecie "Dwuznacznie" Te-Trisa i inne jubileusze [POSŁUCHAJ]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-09-11 06:50 | Zmodyfikowano: 2019-09-11 06:51
A|A|A

fot. Te-Tris "Dwuznacznie"

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

Rewelacyjna postawa polskich koszykarzy na mistrzostwach świata w Chinach sprawiła, że chciałem poświęcić program utworom związanym z basketem. W końcu wrócić na mundial po 52-letniej przerwie i zagrać w ćwierćfinale mistrzostw świata to sprawa warta odnotowania nawet w programie hip-hopowym.

Mając już praktycznie gotową audycję zerknąłem jednak w kalendarz, a tam okazało się, że jest tyle szczególnych dat obok, których nie można przejść obojętnie.

W poniedziałek mija dokładnie 10 lat od wydania pierwszego legalnego albumu Te-Trisa. "Dwuznacznie" zdecydowanie wytrzymało próbę czasu i fani rapera z tamtego okresu z pewnością docenią tekstową warstwę tego albumu.

W minioną niedzielę 16-lecie świętowała natomiast grupa Flexxip. Ich album "Fach" to klasyk polskiego hip-hopu. Można się tylko zastanawiać ile więcej dostalibyśmy płyt na takim poziomie gdyby Ten Typ Mes zamiast rozwijania 2cztery7 ze Stasiakiem i Pjusem, postawił na dalszą współpracę z Emilem Blefem.

Płyta, która raczej źle się zestarzała to "Masz i Pomyśl" WWO. W miniony piątek obchodziła swoje 19-lecie. To płyta, która stoi o kilka półek niżej od legendarnego albumu z 2002 roku "We własnej osobie". Debiut WWO przyniósł jednak na pewno jeden numer, który po latach nadal ma moc. Mowa o singlowym "Jeszcze będzie czas".

W Rymach i Bitach będzie też jedna smutna data. 7 września 2018 roku zmarł Mac Miller.

Playlista audycji:

Rasmentalism - Taka Sobota [Niewidzialna Nerka]
Te-Tris - Obudź się
Te-Tris feat. W.E.N.A. - Jeden świat
Te-Tris feat. Milumilu - Skr.
Te-Tris feat. Esdwa - Zyskistraty
Te-Tris - Autorytet
Flexxip - Teksty do bitów
Flexxip - List
WWO - Jeszcze będzie czas
Mac Miller - Dunno/ Nothing From Nothing

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama