Sztuka w RWK - MWW, ZŁOTY KIOSK, FOTO-GEN i mia ART GALLERY [PODCASTY I WIDEO]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-09-11 20:14 | Zmodyfikowano: 2019-09-11 20:50
A|A|A


Od piątku 13 września w Muzeum Współczesnym Wrocław oglądać będzie można dzieła sztuki z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. O wystawie "Nieuzasadniona przemoc i inne przypadłości współczesnego świata" na której zostaną dzieła dziesięciorga artystek i artystów komentujących rozmaite zjawiska i aspekty współczesnej kultury, opowiedział kurator Marek Śnieciński.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Także w piątek ruszy druga odsłona ZŁOTEGO KIOSKU. W ramach projektu “Wiadomości z miastaBarbara Gryka przez kilka dni będzie z niego wyruszać, by wędrować po Wrocławiu i rozmawiać z mieszkankami i mieszkańcami sąsiednich kamienic, ołbińskich podwórek, ale też innych dzielnic. O projekcie porozmawiałem z artystka oraz Magdaleną Kreis.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


W Galerii FOTO-GEN trwa wystawa fotografii Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. O ekspozycji "Realizm Iluzji 2019" na której każdy z zaproszonych do udziału artystów porusza inną kwestię problematyki realizmu iluzji w fotografii, mówili kurator Stanisław Kulawiak oraz Andrzej Rutyna i Agnieszka Antoniewicz-Mas.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


mia ART GALLERY zobaczyć możecie obrazy Lva Sterna - malarza, który w tuż powojennym Wrocławiu dorastał, potem wraz z rodziną wyemigrował do Izraela, by siedem lat temu wrócić i dalej intensywnie tworzyć. Z artystą oraz Magdaleną Mielnicką, rozmawialiśmy nie tylko o "Wyjechać i wrócić. Przypadek Lva Sterna".

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama