Rozdział Kościoła od państwa. To jeden z najważniejszych punktów programowych Lewicy

Malwina Gadawa, mk | Utworzono: 2019-09-18 17:06 | Zmodyfikowano: 2019-09-18 17:08
A|A|A

fot. Malwina Gadawa

- Rozdział Kościoła od państwa, to jeden z najważniejszych punktów programowych lewicy — mówił w środę na Ostrowie Tumskim Krzysztof Śmiszek, lider wrocławskiej listy Lewicy do Sejmu:

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która startuje z ostatniego miejsca na wrocławskiej liście Lewicy przekonuje, że jeżeli dostanie się do Sejmu to zrobi wszystko, aby lekcje religii nie były organizowane w publicznych szkołach:

Lewica przekonuje, że na fundusz kościelny i na lekcje religii państwo płaci ponad 1,6 mld złotych. Według polityków za te pieniądze mogłyby powstać 42 kilometry drogi ekspresowej lub mógłby zostać wybudowane 33 szkoły.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~nika
2019-10-02 07:39:22
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
To pani prof.Chybicka, która wozi dzieci z Przylądka Nadziei do kolejnych papieży, domaga się rozdziału Kościoła od państwa?Dziwne...
~Dziadek
2019-09-19 21:27:50
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 308
Jak widzę te twarze, to mi się w trzewiach przewraca... Ciepła woda w kranie, haratanie w gałę, Bul - Komorowski.... I jeszcze lokalnie - Łapiński, któremu miś ze Ślęży przeszkadzał.... Borys - Budowniczy, tymi rencami S3 wybudował....
~.I..
2019-09-19 07:15:40
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 306
a może rozdział złodzieji od koryta?
~Olek Goleń
2019-09-19 05:33:38
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 308
A ja sugeruję rozdział państwa od sypialni. Ostatnio tematy łóżkowe niektórych osób stanowiących zdecydowaną mniejszość mają się stać osią polityki państwa.... 90% osób nie interesuje, jak czują się Biedronie ze swoją seksualnością....
~tutejszy
2019-09-18 22:49:26
z adresu IP: (185.119.xxx.xxx)
Ocena: -309
"rozdział kościoła od państwa" i komitety partyjne lgbtp w miejsce pzpr w każdej instytucji i gminie czyli powtórka z rozrywki lista nr 4 KONFEDERACJA lekarstwem na te POPISy
~Sutryk ma kota
2019-09-18 20:56:44
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 306
Przecież to lewacki prezydent ratyfikował Konkordat. Zapomnieli już co podpisali? Konkordat podpisano 28 lipca 1993 r. Ustawa o wyrażeniu zgody na ratyfikację umowy ze Stolicą Apostolską została uchwalona dopiero przez Sejm III kadencji w dniu 8 stycznia 1998 r. 6 tygodni później ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał dokument ratyfikacyjny. Konkordat wszedł w życie 25 kwietnia 1998 r.
~NigdyWięcejMaratonuWeWroc
2019-09-18 18:31:04
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 311
Toż to partia kanapowa.
~Kazimierz57
2019-09-18 18:28:51
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: -303
Na rozdzielenie kościoła od Państwa Polskiego ...czekam z utęsknieniem.