Reprezentanci dolnośląskich klubów startują w Mistrzostwach Europy w strzelectwie

, PAP | Utworzono: 2019-09-24 06:55

Siódmą lokatę wywalczyła polska drużyna w składzie: Oskar Miliwek (Zawisza Bydgoszcz), Piotr Sakowski (Gwardia Zielona Góra) i Piotr Daniluk (Flota Gdynia) w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu. Przed nimi uplasowali się Ukraińcy, Niemcy, Francuzi, Włosi, Estończycy i Turcy.

Indywidualnie najlepiej z biało-czerwonych spisał się Miliwek, który zajął 16. lokatę, Sakowski był 18., a Daniluk 32.

Polacy zdobyli dotychczas w Bolonii cztery medale: dwa złote w karabinie na 50 m z postawy leżąc w rywalizacji indywidualnej i drużynowej, a ich wynik - 1878,3 to rekord świata. Na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Majka, a trzeci był Tomasz Bartnik. Obok nich w drużynie wystąpił nasz reprezentant Daniel Romańczyk z klubu Agat Złotoryja. Został sklasyfikowany na 10. miejscu.

Wcześniej na podium stanął junior Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) zajmując trzecie miejsce w karabinie na 50 m z trzech postaw.