Paweł Fajdek mistrzem świata w rzucie młotem

Robert Skrzyński | Utworzono: 2019-10-02 22:00 | Zmodyfikowano: 2019-10-02 22:00

Mamy pierwszy złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Katarze. Wywalczył go w konkursie rzutu młotem Paweł Fajdek. Pochodzący z Żarowa lekkoatleta uzyskał w czwartej próbie 80 metrów i 50 centymetrów. Drugie miejsce zajął Francuz Quentin Bigot, a trzecie Węgier Bence Halasz.

Dopiero 4. miejsce z wynikiem 77 metrów i 69 centymetrów zajął Wojciech Nowicki. Polak jednak został nagrodzony brązowym medalem. Wszystko przez spaloną próbę Halasza. Sędziowie nie zauważyli błędu Węgra w czasie zawodów, dopatrzyli się jej jednak po zakończeniu rywalizacji. Ze względu na to, że Halasz nie miał możliwości poprawy swojego rzutu, organizatorzy postanowili przyznać dwa brązowe krążki.

Dla Fajdka to czwarte mistrzostwo świata z rzędu. Polacy w Katarze mają na koncie 3 medale - złoty, srebrny i brązowy.

Ponadto dziś Joanna Linkiewicz z AZSu AWFu Wrocław odpadła w półfinale biegu na 400 metrów przez płotki. Do finału pchnięcia kulą kobiet awansowała Paulina Guba, a w eliminacjach odpadła Klaudia Kardasz. W eliminacjach rzutu dyskiem kobiet odpadła Daria Zabawska.