Światowid - koncerty w październiku

Michał Kazulo, Radio Wrocław | Utworzono: 2019-10-03 16:14 | Zmodyfikowano: 2019-10-03 16:15
A|A|A

fot. materiały prasowe

Sonaty na skrzypce i fortepian | 4 października 2019 | godz. 18.30

bilety: 15 zł - dostępne na Kupbilecik.pl | bilety: 8 zł - dostępne w sekretariacie ODT za okazaniem karty seniora

Grają razem od dwóch lat i oboje związani są z Akademią Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Jako duet zadebiutowali recitalem w Sali Kameralnej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Sulamita Ślubowska i Maciej Słapiński, bo o nich mowa, występowali wspólnie już na wielu wydarzeniach muzycznych, m.in. na Międzynarodowej Konferencji Brahmsowskiej (Katowice 2018), Miksturach Kultury i IAM Festiwal. Na XX Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. K. Bacewicza w Łodzi (2019) otrzymali dwie nagrody specjalne: za najlepsze wykonanie utworu G. Bacewicz oraz nagrodę Towarzystwa Muzycznego im. K. Szymanowskiego. Zespół kształci się pod kierunkiem prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej oraz prof. Szymona Krzeszowca.

YAROSH ORGAN TRIO ft. Paweł Kaczmarczyk | 11 października 2019 | 19.00

bilety: 15 zł - dostępne na Kupbilecik.pl i przed koncertem | bilety: 8 zł - dostępne w sekretariacie ODT za okazaniem karty seniora 

Grupę YAROSH ORGAN TRIO współtworzą Tomasz Pruchnicki (saksofon), Kajetan Galas (organy Hammonda) oraz jej lider - perkusista Przemysław Jarosz, który po wielu latach współpracy z czołowymi artystami w Polsce postawił na uprawianie własnej muzyki. Debiutancki album Tria miał swoją premierę jesienią 2016 r. i od tamtej pory muzycy koncertują, promując autorski program. Niecodzienne na polskich scenach jazzowych organy Hammonda nadają brzmieniu grupy charakterystyczny koloryt. Nie brak w nim bezpośrednich nawiązań do kanonu światowego mainstreamu jazzu, co w połączeniu z autorskimi kompozycjami lidera Tria tworzy niepowtarzalną, nową jakość. Repertuar Yarosh Organ Trio to pełen wachlarz barw i nastrojów, które wspólnie tworzą monolityczną w swym charakterze opowieść.
W najnowszym projekcie, YOT zaprosiło do współpracy koncertującego na całym świecie pianistę jazzowego Pawła Kaczmarczyka. Pomysł takiej kooperacji wyniknął z chęci jeszcze bardziej wnikliwego zgłębiania harmonii w muzyce jazzowej, korzystając nie z jednego a z dwóch instrumentów harmonicznych (organy i fortepian). Paweł Kaczmarczyk nagrał już pięć świetnie przyjętych albumów, a dotychczasowe wydawnictwa przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in.: nominację do Fryderyka, sześć zwycięstw w plebiscycie Jazz Top magazynu „Jazz Forum", jak i – pięć „Oskarów Jazzowych" – Grand Prix. Jazz Melomani.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama