Zagłębie żegna się z klasą

| Utworzono: 2009-06-06 06:03 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Jeśli ktokolwiek miał wątpliwości czy zespół z Lubina potraktuje ten mecz poważnie, to zostały one rozwiane jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, bo Orest Lenczyk wystawił najsilniejszy skład. Jednak początkowo rozluźnieni piłkarze Zagłębia sprawiali wrażenie jakby myślami byli już na urlopach.

Ale lubinianie to drużyna klasowa. Flota zaatakowała od początku spotkania, a Zagłębie spokojnie czekało na okazję. I już pierwszy celny strzał dał miedziowym prowadzenie. W 27. minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Dariusz Jackiewicz. Zagłębie od tego momentu dominowało na boisku, ale bramki w pierwszej połowie już nie padły.

Druga część meczu znów rozpoczęła się od ataków Floty, ale bramkę znów zdobyło Zagłębie. W 58. minucie do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Michał Stasiak i było 2:0. Gospodarze nie zdążyli się otrząsnąć po stracie gola, a kolejnego kilka minut później zdobył Iljan Micanski po świetnej akcji Szymona Pawłowskiego. To było 26. trafienie bułgarskiego napastnika w tym sezonie, który pewnie wywalczył koronę króla strzelców w 1. lidze.

Wydawało się, że losy meczu są już rozstrzygnięte. I wtedy uspokojone Zagłębie zaczęło popełniać błędy. Najpierw Łukasz Jasiński sfaulował w polu karnym Łukasza Burligę i sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Jacek Magdziński. W końcówce spotkania obrońcy popełnili kolejny błąd i Aleksandra Ptaka pokonał także Rafał Andraszak. Ale na szczęście Flocie zabrakło już czasu, żeby doprowadzić do remisu.

Zagłębie wygrało 3:2 i tym samym w efektownym stylu pożegnało się z 1. ligą. Bo od nowego sezonu lubinianie znów grać będą w ekstraklasie.

Flota Świnoujście - KGHM Zagłębie Lubin 2:3 (0:1)
Magdziński (k.) 74', Andraszak 87' - Jackiewicz 26' , Stasiak 58' , Micanski 66'

Flota Świnoujście: Prusak - Hrymowicz, Rygielski, Fechner, Łazar, Pietruszka, Andraszak, Niewiada, Burliga, Buśkiewicz (42' Bikanov, 75' Morawski), Magdziński.

Zagłębie Lubin: Ptak - Jasiński, Stasiak, Plizga (46' Kocot), Bartczak, Jackiewicz, Kolendowicz (71' Hanzel), Rymaniak, Micanski, Nhamoinesu (46' Pawłowski), Goliński.