Rymy i Bity: O.S.T.R./Magiera "Arhytmogenic EP" i POE [POSŁUCHAJ]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-10-15 08:58 | Zmodyfikowano: 2019-10-15 09:03
A|A|A

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

Głównym punktem programu będzie niespodziewana nowość z zeszłego tygodnia. W poprzedni poniedziałek ukazał się singiel, a trzy dni później była już cała płyta "Arhytmogenic EP". To wspólne dzieło O.S.T.R.a i Magiery. To tylko osiem utworów, ale w tym przypadku to duży atut. Spodobała mi się połowa z nich - i to nawet bardziej niż się spodziewałem. Uwielbiałem Ostrego gdzieś do "7" włącznie. Potem jego płyty choć gościły na moich półkach to w odtwarzaczu pojawiały się już rzadziej. Ostatnia "Instrukcja Obsługi Świrów" była moim zdaniem mocno średnia. Jaka jest ta EPka? Na pewno lepsza, choć też mógłbym powiedzieć, że... średnia. Mój problem to utwory, których nie przyniosłem do programu, ale przy czterech, które zagram bawiłem się świetnie. Jeśli ktoś lubi oldschoolowy klimat na pewno będzie przynajmniej w takiej części jak ja zadowolony. I tak. Magiera znów to zrobił. Pan producent roku.

Przy okazji "Arhytmogenic EP" postanowiłem też przenieść się do 2005 roku i pierwszej płyty na której Ostry oddał produkcję komuś innemu. Mowa oczywiście o "Szum rodzi hałas" nagranej na bitach Emade. Tamten POE mam wrażenie szybko stało się klasykiem. Jego kontynuacja - "Złodzieje zapalniczek z 2010 roku" - okazała się rozczarowaniem, ale miała genialny singiel. "Nie odejdę stąd" to nadal jeden z moich ulubionych utworów łódzkiego rapera.

Nie samą Łodzią jednak człowiek żyje więc program zaczniemy trzema numerami, kręcącymi się wokół tego, który zagram jako drugi. Wiem, brzmi skomplikowanie, ale to przez nawiązania, które znajdziecie w "Rapa Nui". To singiel podziemnego duetu Jurek Kiler, na którym gościnnie pojawia się Erking. Rekomendacja? Dawno tak długo nie zapętlałem jednego utworu.

Playlista audycji:

Bas feat. J. Cole - Night job
Jurek Kiler feat. Erking - Rapa Nui
Rasmentalism feat. Diset - Pierwszy i ostatni raz
O.S.T.R./Magiera - ACID
O.S.T.R./Magiera - Anderson Silva
O.S.T.R./Magiera - MamonaLisa
O.S.T.R./Magiera - Universum
POE - Wiele dróg
POE - Nadzieja we krwi
POE - Wsłuchaj się
POE - Nie odejdę stąd

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama