Wysoka porażka Ślęzy Wrocław z Artego Bydgoszcz

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-10-20 21:13

Artego zaskoczyło Ślęzę już w pierwszej kwarcie. Bydgoszczanki we własnej hali grały świetnie i szybko. Ślęza po pierwszej części spotkania przegrywała 16:30. W drugiej kwarcie Artego jeszcze powiększyło przewagę. W efekcie wrocławianki na przerwę schodziły ze stratą 21 punktów.

W trzeciej kwarcie wrocławianki próbowały odrabiać straty, ale Artego wciąż grało dobrze w defensywie. Sytuacja nie zmieniła się już do końca spotkania i ostatecznie bydgoszczanki wygrały wysoko, 81:59.

Najwięcej punktów w zespole zwyciężczyń zdobyła Elżbieta Mędzik (24). Bardzo skuteczna była też Laura Miskiniene, która rzuciła 23 punkty. W drużynie Ślęzy najwięcej punktów, 17, zdobyła Cierra Burdick.

Artego Bydgoszcz - 1KS Ślęza Wrocław 81:59 (30:16, 18:11, 14:17, 19:15)

Punkty:

Artego Bydgoszcz: Elżbieta Międzik 24, Laura Miskiniene 23, Karolina Poboży 13, Karina Michałek 7, Brianna Kiesel 6, Jennifer O`Neil 5, Kateryna Rymarenko 3.
1KS Ślęza Wrocław: Cierra Burdick 17, Britney Jones 11, Nevena Jovanovic 9, Ana Pocek 8, Dominika Owczarzak 8, Abigail Glomazic 4, Agata Dobrowolska 2, Kinga Piędel 0, Patrycja Klatt 0.