Cudu nie było. Metraco Zagłębie odpadło z Pucharu EHF

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2019-10-21 06:41

Mecz dużo lepiej zaczęły rywalki, które po kilku minutach prowadziły 5:0. Miedziowe szybko się obudziły i zaczęły odrabiać straty. Chociaż rywalki wyszły na 7:1 lubinianki doprowadziły do remisu po 10. Miedziowe w rewanżowym spotkaniu prezentowały się dużo lepiej niż w meczu na własnym parkiecie, funkcjonowała przede wszystkim obrona, a między słupkami bardzo dobrze spisywała się Monika Maliczkiewicz. Pierwszą połowę wicemistrzynie Norwegii wygrały minimalnie 12:11.

Po zmianie stron zarysowała się przewaga miejscowych, które znów odskoczyły ma kilka bramek. Kiedy tylko lubinianki odrabiały straty wicemistrzynie Norwegii znów dorzucały kilka bramek. Ostatecznie Storhamar Handball Elite zwyciężyło 27:20 i awansowało do kolejnej rundy.

Storhamar Handball Elite - Metraco Zagłębie Lubin 27:20 (12:11)

Storhamar: Liden, Lokke-Owre - Andresen 2, Enkerud 7, Folkvord 4, Fredriksson, Hovden, Keiseras Haugen, Lombardo, Mortvedt, Nestaker 7, Skinnehaugen 1, Solberg Svele 6.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Belmas, Buklarewicz 1, Galińska, Górna 5, Grzyb 3, Hartman 1, Matieli, Noga 1, Milojević 3, Pielesz 4, Stanisławczyk, Trawczyńska 1, Ważna 1, Zawistowska.