Drugie zwycięstwo CCC w Pucharze Europy

| Utworzono: 2009-11-20 01:31 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Spotkanie było niezwykle wyrównane. Zdecydowała o tym świetna defensywa obu zespołów, ale przede wszystkim słaba skuteczność zawodniczek. Na szczęście częściej myliły się rywalki.

Polkowiczanki po trzech kwartach minimalnie przegrywały, ale w czwartej, decydującej kwarcie zagrały bardzo dobrze. Hiszpański zespół zupełnie nie radził sobie w ataku, co wykorzystało CCC wygrywając tę część spotkania 15:8, a cały mecz 48:44.

Najwięcej punktów dla "Pomarańczowych" zdobyła Amisha Carter, choć trzeb zaznaczyć, że trafiła tylko 5 z 14 rzutów. Amerykanka świetnie zagrała za to w obronie zbierając aż 12 piłek.

W kolejnym spotkaniu, w czwartek, CCC podejmie niemiecki Saarlouis Royals.

CCC Polkowice - Ibiza Sport Island 48:44 (11:13, 10:12, 12:11, 15:8)

CCC: Amisha Carter 13, Nadia Parker 10, Małgorzata Babicka 9, Daria Mieloszyńska 7, Anna Pietrzak 5, Veronika Bortelova 4, Natalia Trafimawa 0.

Ibiza Sport: Shannon Johnson 13, Lorena Infantes 10, Sandra Pirsic 9, Nakia Sanford 6, Alicia Lopez 2, Krissy Bade 2, Nurio Ramiro 2, Maria Boloni 0.