Wygrać z liderem

Wojciech Klich, inf.prasowa | Utworzono: 2019-10-24 07:10

Stal Nysa od kilku lat ma za cel awans do PlusLigi. O ile przed rokiem nysianie nie wyróżniali się na ligowym tle, w tym sezonie zespół Krzysztofa Stelmacha nie stracił nawet punktu. Choć za nami dopiero 6 kolejek KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, zespół z Nysy ma na swoim koncie już 18 punktów i stale powiększa przewagę nad konkurentami. Stal dotychczas przegrała zaledwie 3 sety.

Drużyna Gwardii Wrocław dotychczas zgromadziła 11 punktów. Wrocławianie triumfowali czterokrotnie, dwa razy schodzili z boiska pokonani. W ostatniej kolejce podopieczni Krzysztofa Janczaka ulegli Politechnice Lublin 1:3, ale po bardzo wyrównanym starciu. Ostatni set rywale wygrali 32:30.

Dodatkowym atutem wrocławskiego zespołu ma być Hala Orbita. W tym sezonie Gwardia we Wrocławiu grała dwa razy - oba mecze wygrała.

Początek spotkania o godzinie 20:15.