Wrocławianin Szymon Walków szybko pożegnał się z challengerem w Eckental

| Utworzono: 2019-10-30 06:24

Amerykanie zdobyli już spore doświadczenie na zawodowych kortach i po 58 minutach wygrali ostatecznie 6:4, 6:4.

O losach pierwszego seta zadecydowało jedno przełamanie, gdy przy stanie po 4 serwis stracił Majchrzak. Z kolei w drugiej partii doszło w sumie do trzech breaków. Dwukrotnie dał się zaskoczyć Walków, a raz przegrał podanie Lammons. W takich okolicznościach to reprezentanci USA zameldowali się w ćwierćfinale.

Majchrzak nie kończy zmagań w Eckental, bowiem przystąpi do rywalizacji w singlu. Polak został najwyżej rozstawiony w niemieckiej imprezie. Jego przeciwnikiem w II rundzie (w pierwszej otrzymał wolny los) będzie Marc-Andrea Huesler.

I runda gry podwójnej:

Nathaniel Lammons (USA) / Nicholas Monroe (USA) - Kamil Majchrzak (Polska) / Szymon Walków (Polska) 6:4, 6:4.