Zagrają u lidera. Cuprum Lubin zmierzy się dziś z Jastrzębskim Węglem

| Utworzono: 2019-10-30 06:42 | Zmodyfikowano: 2019-10-30 06:43

Jastrzębianie sezon rozpoczęli zgodnie z planem. Pojechali do Bydgoszczy w roli faworytów i wywiązali się z niej bez zarzutu. Wygrali bez starty seta. Trener Roberto Santilli zaskoczył nieco zestawieniem wyjściowej szóstki. Na pozycji przyjmujących zdecydował się na Polaków - Dominika Depowskiego i Tomasza Fornala. Na ławce rezerwowych zostawił Juliena Lyneela i Christiana Fromma. Na boisku w trakcie gry pojawił się tylko Francuz stając się pierwszoplanową postacią meczu.

Pomarańczowi w każdym z setów kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku nie dając gospodarzom choćby cienia nadziei na odniesienie zwycięstwa.

Gorsze nastroje po inauguracji ligi w Lubinie. W pierwszym meczu nowego sezonu siatkarski horror zafundowali kibicom zawodnicy Cuprum i Aluron Virtu CMC Zawiercie. Po pięciu wyrównanych setach zwycięstwo zanotowali przyjezdni, a nagrodę MVP otrzymał Michał Masny.

Bartłomiej Lipiński, siatkarz Cuprum, przed dzisiejszym meczem zaznacza: - Musimy skupić się na swojej grze. Myślę, że mamy fajny zespół, który może grać na wysokim poziomie. Nawet z zespołami teoretycznie lepszymi na papierze możemy nawiązać wyrównać walkę i zdobywać punkty.

Do tej pory Cuprum i Jastrzębski Węgiel, w Jastrzębiu-Zdroju, grały ze sobą w Plus Lidze siedmiokrotnie. Lubinianie odnieśli tylko dwa zwycięstwa. W setach Jastrzębski Węgiel prowadzi 19:11. Dziś także to przeciwnik będzie faworytem. Początek meczu o godzinie 18.