Vive Kielce zbyt mocne dla Zagłębia

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-11-06 06:36

Mecze z Vive Kielce to zawsze ogromne wyzwanie. Tym bardziej mecze na wyjeździe. Tym razem lubinianie w Kielcach nie mieli zbyt wiele do powiedzenia.

Lepiej spotkanie zdecydowanie rozpoczęli gospodarze. Vive atakowało szybko i skutecznie, już na początku prowadząc pięcioma bramkami. Miedziowi mieli problem ze skonstruowaniem skutecznego ataku, pierwszą bramkę zdobył z rzutu karnego Kamil Drobiecki. Zdobyty gol odblokował podopiecznych Bartłomieja Jaszki, ale nie na tyle by odrobić straty. Do przerwy Zagłębie przegrywało 13:17.

W drugiej odsłonie Vive znów zanotowało dobre pierwsze minuty. Kielczanie odskoczyli Zagłębiu na osiem bramek, dzięki temu mogli spokojnie kontrolować wydarzenia na boisku. Zagłębie nie było już w stanie nadążyć za rywalami, a ci powiększali przewagę. Ostatecznie Vive zwyciężyło na własnym terenie 36:24.