Do 20 tys. dolarów - tyle brali za przemyt imigranta. Wpadli po akcji CBŚ

Beata Makowska, jk | Utworzono: 2019-11-08 12:34 | Zmodyfikowano: 2019-11-08 12:35
A|A|A

fot. Policja

Wszystko wskazuje na to, że grupa przestępcza działała na terenie całej Europy. Jej członkowie organizowali kanały przerzutowe obcokrajowców rozpoczynające się w Rumunii, poprzez Polskę aż do Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji. Za taką "podróż" każdy z obywateli Wietnamu miał zapłacić od 6,5 do 20 tys. dolarów. Policjanci i strażnicy ustalili, że osoby były przewożone z Rumunii w schowkach ukrytych w przestrzeniach ładunkowych pojazdów ciężarowych. Skrytki te były specjalnie skonstruowane, umieszczone za przewożonym towarem i nie dawały ukrytym w nich cudzoziemcom możliwości samodzielnego wydostania się.

Akcja została przeprowadzona przez funkcjonariuszy wrocławskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji i Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w środę na terenie kilku województw, w tym dolnośląskiego. W jej efekcie zatrzymano 10 osób, w tym 9 Polaków i 1 obywatela Wietnamu.

Zatrzymanym przestawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która organizowała cudzoziemcom nielegalne przekraczanie granic. Dodatkowo jedna osoba usłyszała zarzut kierowania tą grupą.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania - także na terenie Unii Europejskiej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama