Zmiany w organizacji ruchu na Piłsudskiego, św. Jadwigi i kładce Piaskowej

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2019-11-08 16:09
A|A|A

fot. ZDiUM

Piłsudskiego - prace torowe przy zwrotnicy

W dniach 9 - 10 listopada na ulicy Piłsudskiego (przy budynku NOT) będzie prowadzona naprawa zwrotnicy tramwajowej (wymiana napędu i ogrzewania). Roboty obejmą odcinek toru w relacji od ulicy Świdnickiej do Dworca Głównego i ulicy Stawowej. Przez sobotę i niedzielę tramwaje linii 0L, 2, 5, 11, 15, 31 i 32 będą kursowały objazdami.

Jak informuje Wydział Transportu UM, tramwaje linii 0L od placu Jana Pawła II zostaną skierowane objazdem przez ulicę Podwale, Świdnicką, Teatralną, Kołłątaja, Peronową, Borowską, Glinianą i Hubską do ulicy Pułaskiego.

"Dwójka" jadąca z pętli Krzyki w kierunku pętli Biskupin pojedzie objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Świdnicką i Teatralną do ulicy Piotra Skargi. W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Tramwaje linii 5 jadące z pętli Oporów w kierunku pętli Księże Małe zostaną skierowane objazdem od placu Legionów przez plac Orląt Lwowskich, ulicę Podwale, Świdnicką i Teatralną do ulicy Piotra Skargi. W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

"Jedenastka" jadąca z Cmentarza Grabiszyńskiego w kierunku pętli Kromera pojedzie objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego. W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Tramwaje linii 15 jadące z pętli Poświętne w kierunku pętli Park Południowy pojadą objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok, Teatralną, Kołłątaja i Peronową do ulicy Borowskiej. W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Tramwaje linii 31 i 32 jadące ze Stadionu Wrocław i Kozanowa w kierunku Gaju zostaną skierowane objazdem od placu Jana Pawła II przez ulicę Podwale, Świdnicką, Teatralną, Kołłątaja i Peronową do ulicy Borowskiej. W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Tramwaje ww. linii powrócą na swoje stałe trasy przejazdu w dniu 11 listopada 2019 roku (poniedziałek).

św. Jadwigi, most Piaskowy i św. Ducha - ograniczenia w ruchu tramwajowym, kołowym i parkowaniu

W związku z planowaną na niedzielę 10 listopada realizacją zdjęć do filmu "Dom pod Dwoma Orłami", na ulicy św. Jadwigi oraz moście Piaskowym w godzinach 14:00-24:00 obowiązuje zakaz ruchu kołowego i tramwajowego, i w związku z tym planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 8, 9, 11, 17 i 23.

Ruch pieszy i rowerowy będzie się odbywał przy ręcznym sterowaniu pracowników ochrony obecnych na planie filmowym.

Na ulicy św. Ducha będzie wyłączony z ruchu pas do jazdy prosto/prawo, a parking przed gmachem Uniwersytetu dostępny wyłącznie dla ekipy Kosmos Film (zakaz parkowania dla pojazdów indywidualnych). Dojazd do hotelu Tumskiego i ulcy Staromłyńskiej będzie realizowany wyłącznie od strony placu Bema.

Jak informuje Wydział Transportu UM, tramwaje jadące w kierunku Karłowic, Sępolna czy pętli Kromera zostaną skierowane objazdem od Hali Targowej przez ulicę Grodzką, most Uniwersytecki i ulicę Drobnera do place Bema.

W kierunku przeciwnym, tramwaje linii 8,11 i 23 jadące w kierunku pętli Tarnogaj, Cmentarz Grabiszyński czy Pilczyce będą kursowały objazdem od placu Bema przez ulicę Sienkiewicza, Wyszyńskiego, most Pokoju i plac Społeczny do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanków "Hala Targowa" i "pl. Nowy Targ".

Natomiast tramwaje linii 9 lub 17 jadące w kierunku Parku Południowego lub Kleciny, będą kursowały objazdem od placu Bema przez ulicę Sienkiewicza, Wyszyńskiego, most Pokoju i plac Społeczny do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanków "pl. Bema", "Hala Targowa" i "pl. Nowy Targ".
Tramwaje ww. linii powrócą na swoje stałe trasy przejazdu przez Most Piaskowy w dniu 11 listopada 2019 roku (poniedziałek).

Kładka Piaskowa - remont pomostu

Przynajmniej do końca roku kładka Piaskowa będzie nieczynna dla ruchu pieszego i rowerowego.
W tej chwili wykonawca przygotowuje się do jej zamknięcia montując wygrodzenia.

Powodem utrudnień jest wymiana nawierzchni pomostu, gdyż przez 17 lat użytkowania uległ znacznemu wyeksploatowaniu.

Deski pokładu są wykonane z naturalnego drewna, utraciły stabilność mocowania i mają wiele odkształceń.

Nie można ich już przymocować do podłoża w sposób uniemożliwiający ich przesuwania i powstawania szczelin.

Kładka została wybudowana w roku 2002, ma 109 m długości i 3,19 m szerokości.
Wykonawcą prace jest firma Radpol, koszt wymiany nawierzchni pomostu to 237 000 zł.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama