Wczesnym popołudniem piłkarze zagrają o punkty ekstraklasy w Lubinie

Michał Hamburger | Utworzono: 2019-11-10 07:12
A|A|A

fot. zaglebie.com

Miedziowi przystąpią do tej potyczki w roli faworytów, ale zespoł spod Jasnej Góry ma nadzieję na trzecią z rzędu wiktorię, licząc wszystkie rozgrywki. Obie drużyny to sąsiedzi w ligowej tabeli, co może zwiastować bardzo ciekawe zawody. Zagłębie ma zamiar wrócić na zwycięski szlak po przegranej sprzed tygodnia.

Gospodarze w ramach 14. kolejki polskiej ekstraklasy przegrali 0:1 z Koroną Kielce, z kolei Raków w pokonanym polu pozostawił Wisłę Kraków. Taki stan rzeczy sprawia, że obie ekipy legitymują się dorobkiem 18 punktów na koncie.

Po raz ostatni obie drużyny grały ze sobą w kwietniu 1998 roku. Lepiej ten bój wspominają lubinianie, bo wygrali wówczas 2:0. Ogólnie w pięciu ostatnich spotkaniach między Zagłębiem a Rakowem trzykrotnie górą byli lubinianie, raz ekipa z Częstochowy, a jeden bój zakończył się remisem.

Dawid Pakulski, Kamil Mazek i Paweł Żyra to trójka piłkarzy, z których nie będzie mógł skorzystać szkoleniowiec Zagłębia. U gości zabraknie natomiast Browna Forbesa, Daniela Bartla, czy Andrzeja Niewulisa.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama