Wałbrzych: Powstał parking z WBO

Bartosz Szarafin, BT | Utworzono: 2019-11-13 06:48 | Zmodyfikowano: 2019-11-13 06:51
A|A|A

fot. archiwum.radiowroclaw.pl

Do inwestycji pierwotnie wycenianej na 180 tysięcy złotych, miasto dołożyło kolejnych 80 tysięcy. To niestety powoli staje się regułą - zauważa prezydent Roman Szełemej.A to nie jest odosobniony przykład. W niektórych przypadkach wybierani są projektanci, którzy ostatecznie rezygnują i płacą kary nie przystępując do projektowania. W ten sposób w kolejce na realizację w mieście oczekuje co najmniej kilkanaście mniejszych inwestycji. Na parkingu przy Fortecznej 35 wymieniono nawierzchnię ze zniszczonej betonowej na kostkę. Nowa nawierzchnia jednak nie rozwiązuje problemu miejsca parkingowych. - Te są dziś na wagę złota - mówi prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze - Tadeusz Choczaj.

Stąd oprócz placów parkingowych remontowanych przez miasto, oraz prywatnych parkingów - dodatkowe możliwości daje spółdzielnia, która remontuje i tworzy własne miejsca. Niestety liczba samochodów przypadających na rodzinę rośnie i coraz częściej za luksus posiadania miejsca na wyłączność trzeba zapłacić. Spółdzielnie tworzą od niedawna płatne place, ale są o wiele niższe opłaty niż na parkingach prywatnych - dodaje prezes i zapowiada budowę kolejnych placów.

Najbliższa inwestycja przy Basztowej ruszy wiosną. Spółdzielnia Mieszkaniowa PODZAMCZE jest zarządcą większości budynków na osiedlu Podzamcze.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama