Grupa jeleniogórskich mam walczy o naprawę miejskich placów zabaw

Gabriela Stefanowicz, jk | Utworzono: 2019-11-15 08:47 | Zmodyfikowano: 2019-11-15 08:51
A|A|A

fot. Gabriela Stefanowicz

Jeleniogórskie mamy zorganizowały dwie akcje charytatywne dla szpitala, a w ramach budżetu obywatelskiego przygotowały projekt placu zabaw, który kilka dni temu został oddany do użytku. Teraz postanowiły zawalczyć o ulepszenie już istniejących podwórek bo - jak mówią - większość z nich jest niefunkcjonalna i wadliwa.

- Mam troje dzieci w różnym wieku. Znalezienie placu, na którym cała trójka mogłaby się bawić, jest w Jeleniej Górze niemożliwe - mówi Malwina Drobnik:

Na terenie Jeleniej Góry jest 28 placów zabaw. Aktywne mamy uważają, że gdyby w budżecie zabezpieczyć odpowiednie środki, to można by było w ciągu kilku lat doprowadzić je do porządku - naprawić urządzenia, dodać nowe z atestem lub je ogrodzić.

Z postulatami nie zgadza się prezydent Jerzy Łużniak, który podkreśla, że o czystość i sprawność urządzeń dba Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej:

Jeleniogórskie mamy nie poddają się. Wystosowały pismo do magistratu w sprawie rewitalizacji placów. Odpowiedź jeszcze nie przyszła.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama