Pierwszy krok w stronę półfinału. Turów – AZS 81:64

| Utworzono: 2009-04-03 22:35 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Mecz miał wyrównany przebieg. Koszalinianie, mimo że nie są faworytem rywalizacji nie zamierzali się poddawać. Do przerwy było tylko 36:34 dla Turowa.

O zwycięstwie zgorzelczan zdecydowała świetna postawa w ostatniej kwarcie, którą wicemistrzowie Polski wygrali 25:11. Głównie za sprawą kapitalnej gry Chrisa Danielsa. Amerykański skrzydłowy zdobył 23 punkty i był najlepszym graczem na parkiecie.

W sobotę, ponownie w Zgorzelcu, drugie spotkanie obu zespołów.

PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 81:64 (19:19, 17:15, 20:19, 25:11)

PGE Turów: Dragisa Drobnjak 17, Chris Daniels 16, Damir Miljkovic 12, Alex Harris 9, Bryan Bailey 8, Robert Witka 7, John Turek 6, Tyus Edney 4, Krzysztof Roszyk 2, Bartosz Bochno 0, Marcin Stefański 0.

AZS: George Reese 17, Igor Milicic 14, Javier Mojica 13, Ime Oduok 7, Grzegorz Arabas 5, Przemysław Łuszczewski 5, Łukasz Diduszko 2, Adam Metelski 1, Piotr Urbański 0, Paweł Bogdan 0.

Stan rywalizacji: 1:0 dla PGE Turowa