Wrocławskie podium w Grand Prix Polski w pływaniu

WK, PAP | Utworzono: 2019-11-25 07:10
A|A|A

fot. Facebook

Marcin Cieślak (UKS G-8 Bielany) i Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) wygrali w Poznaniu zawody pływackie Arena Grand Prix Polski. W stolicy Wielkopolski zawodnicy rywalizowali także o kwalifikację na zbliżające mistrzostwa Europy na krótkim basenie.

Minimum na mistrzostwa, które w dniach 4-8 grudnia odbędą się w Glasgow, wypełnił m.in. pływak Warty Poznań Kacper Majchrzak. Wygrał wyścig na 200 m stylem dowolnym w czasie 1.43,21. Drugi był z kolei Jakub Kraska, który też uzyskał kwalifikację (1.43,47).

 - Wcześniej pływałem poniżej minimum, ale na zawodach, które nie były zaakceptowane. W Poznaniu musiałem potwierdzić swoją dyspozycję, ale nie martwiłem się o to. Byłem dość spokojny, uzyskałem wynik sekundę poniżej minimum. Z drugiej strony na 100 m kwalifikacji już nie zrobiłem. W Glasgow popłynę na pewno na 200 metrów dowolnym, być może również "setkę" - wyjaśnił Majchrzak.

Niektórzy uczestnicy o kwalifikację nie musieli się martwić, bowiem zdobyli ją podczas innych zawodów. Radosław Kawęcki uzyskał ją podczas lipcowych mistrzostw świata w Korei Południowej. Jak przyznał, Grand Prix potraktował treningowo.

 - Zaliczyłem sześć startów i taki był plan na te zawody - przygotowania poprzez starty. Im więcej zmęczenia, tym lepiej. Poza tym dzień przed zawodami chciałem odwiedzić rodzinę, przejechałem 600 kilometrów i to było też męczące. Do tego od tygodnia trzyma mnie lekkie przeziębienie, mimo to, ze swoich występów w Poznaniu jestem zadowolony, a forma ma być za półtora tygodnia - powiedział reprezentant Polski.

Niespodzianką był występ Pauliny Piechoty (UKS 190 Łódź), która na 800 m w stylu dowolnym wygrała z czasem 8.26,10. Zawodniczka sama była zaskoczona swoim rezultatem, który dał jej prawo startu na ME.

 - Jestem w okresie ciężkich treningów i miałam jedynie dwa dni +odpuszczenia+. Dlatego jestem trochę w szoku, że tak szybko popłynęłam. Z drugiej strony przyjeżdżając do Poznania po cichu liczyłam na uzyskanie minimum. Na mistrzostwach Europy chcę się skupić wyłącznie na starcie na 800 m dowolnym - zdradziła Piechota.

Poznańskie zawody zawsze cieszą się wysoką frekwencją, na Termach Maltańskich wystartowało blisko 650 zawodników z 88 klubów.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama