Interferie Zagłębie w półfinale, Carlos Astol przegrywa po raz drugi

| Utworzono: 2009-03-23 01:27 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Zespół Zagłębia po zwycięstwie w Lubinie 26:20 pojechał do Elbląga przypieczętować awans do półfinału. Spotkanie było od pierwszych minut bardzo wyrównane i żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie kilkubramkowej przewagi. Do przerwy było 14:14.

Drugą połowę lepiej rozpoczął zespół Startu, ale lubinianki przetrwały moment kryzysu. W 40. minucie meczu nastąpił przełom. Podopieczne Bożeny Karkut zdobyły cztery bramki tracąc tylko jedną i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do samego końca. Duża w tym zasługa Agnieszki Jochymek, która siedmiokrotnie pokonała bramkarki rywalek. Zagłębie pokonało Start Elbląg 32:26 i awansowało do półfinału mistrzostw Polski. Teraz ich rywalem będzie Piotrcovia.

Do najlepszej czwórki nie udało się awansować drugiemu dolnośląskiemu zespołowi. Carlos Astol Jelenia Góra w rywalizacji z mistrzyniami Polski nie miał jednak najmniejszych szans. SPR Lublin wygrał 43:30 i zagra w półfinale, a drużyna Zdzisława Wąsa powalczy o miejsca 5-8.